Polskie okna 98

W trzy miesiące po światowej premierze Windows 98, Microsoft zaprezentował polską wersję systemu. Będzie można ją kupić jeszcze w tym miesiącu.

W trzy miesiące po światowej premierze Windows 98, Microsoft zaprezentował polską wersję systemu. Będzie można ją kupić jeszcze w tym miesiącu.

Od 28 września tego roku dostępna będzie w sklepach polska wersja najnowszego systemu operacyjnego Microsoftu - Windows 98. Także tego dnia krajowi producenci sprzętu PC rozpoczną sprzedaż komputerów wyposażonych w ten system. Jest to ostatnia wersja z serii 9x, kolejną, która ją zastąpi, będzie już Windows NT 5.0. Jak informują przedstawiciele Microsftu, system stworzono głównie z myślą o użytkownikach indywidualnych i małych przedsiębiorstwach. Windows 98 zapewnia m.in. możliwość obsługi nowych technologii, takich jak USB (Universal Serial Bus) i DVD (Digital Versatile Disc). Najważniejszą cechą nowego produktu jest integracja z Internetem poprzez wbudowanie do systemu przeglądarki Internet Explorer.

W stosunku do swojego poprzednika - Windows 95 - nowy system będzie mógł obsługiwać trzykrotnie więcej urządzeń zewnętrznych. Wprowadzono także 32-bitowy system plików FAT32, usprawniający zarządzanie zapisem danych. Dzięki oszczędniejszemu wykorzystaniu powierzchni dyskowej pozwoli on na średnio 28% zwiększenie wolnego miejsca na dyskach twardych. Możliwe jest ponadto zainstalowanie do 8 kart graficznych i monitorów. Zastosowanie złączy USB i IEEE 1394 umożliwia podłączanie do systemu nowych urządzeń bez konieczności ponownego uruchamiania systemu. Jak zapewniają przedstawiciele Microsoftu, poprawie uległa obsługa urządzeń diagnostycznych i zarządzających. Więcej o nowościach technicznych Windows 98 pisaliśmy w nr. 29 Computerworlda z 29 czerwca br.

Duży zainteresowanie Windows 98 spowodowało, że od dnia rozpoczęcia sprzedaży do końca tego roku oferowana będzie w Polsce telefoniczna pomoc techniczna bezpośrednio w polskim oddziale Microsoftu, także dla osób, które zakupiły system z nowym komputerem od partnerów OEM. Całą dobę dostępna będzie ponadto pomoc za pośrednictwem Internetu (http://www.microsoft.com/support/). Przez najbliższe trzy miesiące Windows 98 i Windows 95 będą sprzedawane równolegle, po czym rozpocznie się stopniowe wycofanie z rynku starej wersji systemu.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200