Polskie IT w dobie zmian – jak do nich podejść? – zapowiedź SoDA Conference 2023

Materiał partnerski Rynek technologii w Polsce rozwija się w szybkim tempie, a jego krajobraz stale ewoluuje. Na tempo zmian wpływa m.in. coraz szersze wykorzystanie sztucznej inteligencji, postępująca cyfryzacja, a także sytuacja makroekonomiczna w Polsce i na świecie. W jaki sposób firmy powinny się dostosować do zmian, aby nie pozostać w tyle? Jak zmieni się praca specjalistów IT w dobie postępującej automatyzacji? Na te oraz wiele innych tematów będziemy dyskutować podczas tegorocznej konferencji SoDA.

Przedstawiciele polskiego sektora IT są już przyzwyczajeni do szybko zmieniającego się otoczenia biznesowego i niespodziewanych wyzwań. Błyskawiczna adaptacja do nowych warunków stała się wizytówką liderów IT. Poszczególne firmy z branży technologicznej modyfikują też swoje modele działania i współpracy z klientami w miarę postępowania cyfryzacji i ich potrzeb.

Jednym z najgorętszych tematów ostatnich miesięcy jest sztuczna inteligencja, która niewątpliwie przewartościowuje krajobraz technologiczny. Rozwojowi AI towarzyszy wiele obaw związanych z bezpieczeństwem czy zmianą na rynku pracy i zastępowaniem niektórych stanowisk. Dla sektora IT jest to jednak niewątpliwie ogromna szansa rozwoju i znalezienia własnej niszy. Ważnym elementem jest zwiększona automatyzacja, odpowiednie wykorzystanie sztucznej inteligencji i dostosowanie umiejętności pracowników do jej „obsługi”, jak również zbudowanie rozwiązań zapewniających bezpieczeństwo. Już teraz firmy są bardzo świadome tych wyzwań i intensywnie nad nimi pracują.

W trakcie SoDA Conference – największej konferencji dla branży IT organizowanej przez SoDA (Software Development Association Poland), która odbędzie się 4-5 października w Warszawie, porozmawiamy m.in. o tym, jak firmy reagują na zmiany w branży IT i jak kształtuje się przyszłość rozwoju technologii w Polsce, wykorzystania AI i automatyzacji. Będziemy mówili także o mechanizmach stojących za udanymi fuzjami i przejęciami i o najlepszych praktykach wchodzenia na zagraniczne rynki – amerykański, niemiecki i nordycki.

„Branża IT jest wyjątkowo chłonna na zmiany rynkowe – z tego względu przez lata nauczyliśmy się elastyczności i szybkiej adaptacji do nowości. Na konferencji SoDA porozmawiamy m.in. o tym, jak odnaleźć się w czasach kryzysów i niepewności. Zaprosiliśmy międzynarodowych gości, którzy dodatkowo podzielą się doświadczeniem ze swoich krajów i podpowiedzą, jak rozpocząć działania na rynkach zagranicznych. To, co na stałe wpisało się w tradycję SoDA Conference to duża dawka networkingu i rozmów kuluarowych, podczas których nie tylko kontynuujemy dyskusje ze sceny, ale też rozmawiamy o trendach i bieżących problemach czy wyzwaniach” – mówi Bartosz Majewski, Założyciel i Prezes SoDA oraz Prezes Codibly.

Computerworld jest patronem medialnym wydarzenia. Zapraszamy do udziału w konferencji: rejestracja i szczegóły.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]