Polski oddział Kyndryl stawia na chmurę i cyfryzację z wykorzystaniem open source

Kyndryl, największy na świecie niezależny dostawca usług dla infrastruktury IT, przedstawił plany wspierania digitalizacji polskich firm z różnych sektorów gospodarki. Obejmują one rozwój narzędzi open source dla automatyzacji infrastruktury IT, poprawę bezpieczeństwa usług IT oraz zaawansowane prace nad rozwiązaniami chmurowymi czy sztucznej inteligencji. Kyndryl zatrudnia w regionie już ponad 11 000 specjalistów i planuje zwiększenie zatrudnienia jeszcze w tym roku.

Polski oddział Kyndryl stawia na chmurę i cyfryzację z wykorzystaniem open source

stevepb/ Pixabay

Kyndryl współpracuje ze wszystkimi dostawcami IT i systemami operacyjnymi na świecie. Efektem tego podejścia jest rozwój usług w kierunku wykorzystania technologii open source, także na polskim rynku. Wykorzystując elastyczność, którą daje otwarte oprogramowanie, Kyndryl może wspierać klientów na każdym etapie projektu – od analizy potrzeb biznesowych, przez przygotowanie i projektowanie rozwiązań, aż do realizacji i utrzymania.

W Polsce Kyndryl rozpoczął swoją działalność w listopadzie 2021 r. na bazie działu Usług Technologicznych IBM. Pół roku działalności marki na rynku przyniosło pierwsze strategiczne umowy i pozwoliło firmie zaangażować się w technologiczny rozwój zarówno krajowego sektora MŚP, jak i dużych, globalnych przedsiębiorstw w Polsce, takich jak Swiss Krono. Sukces współpracy z tą ostatnią firmą zaowocował kolejną umową, w ramach której Kyndryl wdroży rozwiązanie, pozwalające na bezpieczną integrację aplikacji biznesowych firmy w innym kraju.

Zobacz również:

  • Jak technologie ułatwiają walkę z praniem brudnych pieniędzy
  • Pierwsze firmy z finansowaniem NATO Innovation Fund

– Z pomocą usług IT dostarczanych przez Kyndryl Polska jesteśmy w stanie sprostać obecnym, jak i nowym wyzwaniom jakie stawia biznes SWISS KRONO. Nasza wieloletnia współpraca pozwoliła wypracować takie rozwiązania, dzięki którym możemy elastycznie skalować nasze systemy SAP, bez skomplikowanych dostosowań konfiguracji, a co ważne - możemy swobodnie łączyć nowe systemy z tymi już istniejącymi. – mówi Marek Ługowski, Head of IT Infrastructure, Swiss Krono.

– W DNA naszej marki jest budowanie porozumienia ponad podziałami. Ma to dla nas wielkie znaczenie zarówno w kontaktach z partnerami biznesowymi, jak i w kontekście technologicznym. Naszym pomysłem na rozwój i przyspieszenie cyfryzacji w Polsce jest m.in. standaryzacja i szersze wykorzystanie technologii otwartych. Wierzymy, że praca w otwartym środowisku jest możliwa i przyniesie wymierne korzyści dla całego rynku IT. Przejście na ten model współpracy będzie wymagało konsekwentnej pracy nad uświadamianiem branży, ale jesteśmy do tej dyskusji przygotowani i mamy w niej niepodważalne argumenty. – mówi Paweł Raczyński, Dyrektor Zarządzający Kyndryl Polska i Kraje Bałtyckie oraz Prezes Zarządu Kyndryl Poland.

Oprócz nowatorskiego podejścia do wykorzystania open source, Kyndryl w Polsce rozwija także inne usługi technologiczne, które pomagają przedsiębiorstwom osiągnąć maksymalną wydajność cyfrową. Polski oddział firmy jest aktywnie zaangażowany w tworzenie lub ewolucję lokalnych technologii chmurowych, sztucznej inteligencji, usług sieciowych i brzegowych, zarządzania czy odporności cybernetycznej. Kyndryl Polska tym samym potwierdza, że trzonem jego działalności jest wspieranie postępu oraz zarządzanie systemami i usługami o kluczowym znaczeniu dla świata biznesu. Dobrym przykładem jest tego typu wdrożenia jest narzędzie sztucznej inteligencji do automatycznej analizy dokumentów – Aquila, stworzone przy współpracy z kancelarią SSW Pragmatic Solutions.

– Razem z Kyndryl Polska opracowaliśmy silnik sztucznej inteligencji Aquila do rozumienia i przetwarzania języka naturalnego dokumentów tekstowych. W tej chwili pracujemy nad jego dalszym rozwojem i udoskonaleniem, a docelowo chcemy stworzyć platformę, która będzie mogła być wykorzystywana w każdej organizacji i branży – opowiada Piotr Spaczyński, Partner Zarządzający, SSW Pragmatic Solutions.

Oprac. na podst. informacji prasowej

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200