Polski oddział Ascential Software

Powołana w kwietniu br. spółka Ascen z Warszawy uzyskała status przedstawicielstwa i generalnego dystrybutora produktów Ascential Software w Polsce.

Powołana w kwietniu br. spółka Ascen z Warszawy uzyskała status przedstawicielstwa i generalnego dystrybutora produktów Ascential Software w Polsce. Firma ta powstała na początku 2001 r. po wydzieleniu z Informixa działu zajmującego się tworzeniem aplikacji wspomagających zarządzanie informacjami. Docelowo Ascen chce pozyskać 5-6 partnerów wśród działających w Polsce dużych firm świadczących usługi integracyjne. Obecnie finalizowane są negocjacje, dotyczące umów partnerskich z firmami i Prokom Soft-ware. Kilkuosobowy dział, świadczący usługi, stworzy także Ascen.

Ascential Software oferuje linię produktów DataStage, przeznaczoną do budowy hurtowni danych. Należą one do kategorii ETL (Extract-Transform-Load) i pozwalają pozyskiwać dane z systemów operacyjnych (extract), przekształcać je do postaci akceptowanej przez hurtownię (transform) i wczytać do bazy danych (load). Konkurencyjne rozwiązania typu ETL oferuje - obecny od wielu lat w Polsce - Cognos.

Zobacz również:

***

Więcej w CW 21/2002


TOP 200