Polski DHL w sieci

Przed wprowadzeniem komputerowych terminali do samochodów kurierskich, polski oddział DHL uruchomił własną stronę WWW.

Przed wprowadzeniem komputerowych terminali do samochodów kurierskich, polski oddział DHL uruchomił własną stronę WWW.

System RDA (Regional Dispatch Application), pozwalający na dwustronną transmisję danych między systemem a znajdującym się w terenie kurierem sieci DHL Worldwide Express Polska, ruszy "na żywo" w Warszawie już na jesieni 1997 r. Wcześniej, bo w kwietniu br., udostępniono strony WWW polskiego oddziału DHL (adreshttp://www.dhl.com.pl).

Najważniejszym elementem internetowego serwisu DHL jest śledzenie przesyłek. Polska strona oddziału tej firmy jest połączona z brytyjskim systemem trackingowym, umożliwiającym klientom firmy zlokalizowanie wysłanej przesyłki na kolejnych etapach jej podróży. Mankamentem jest natomiast anglojęzyczny interfejs systemu trackingowego.

Na internetowej stronie polskiego oddziału DHL umieszczone są aktualne propozycje pracy w firmie. Odwiedzający stronę DHL mogą również poznać historię DHL-u, a także ofertę usług. Właśnie w dziale usług można wgrać demonstracyjną wersję oprogramowania WinShip, pozwalającego sprawdzać zdalnie, jaki jest los wysłanej przesyłki, a także ułatwiającego tworzenie i drukowanie list przewozowych oraz baz klientów.

"Sprawdzanie przesyłek realizowane jest przez nasz serwer w Londynie (dostępny podhttp://www.dhl.com - przyp. red.), pozostałe funkcje odbywają się przez wirtualny serwer obsługiwany przez NASK" - wyjaśnia Robert Michalik, informatyk z DHL Polska.

Polskim akcentem na stronie DHL-u jest pomnik Fryderyka Chopina z warszawskich Łazienek.


TOP 200