Polska technologia 5G idzie w świat

IS-Wireless, polski dostawca rozwiązań sieciowych 5G opartych o Open RAN (Radio Access Network) ogłosił nawiązanie współpracy z Tambora Systems, dostawcą technologii Mobile Edge Core. Porozumienie dotyczy budowy sieci piątej generacji. Firmy wspólnie wdrożą swoją technologię w USA i w Azji Południowo-Wschodniej.

Fot. materiały prasowe IS-Wireless

IS-Wireless kompleksowo buduje sieci prywatne 4G i 5G w oparciu o własną technologię, całkowicie stworzoną w Polsce. Rozwiązanie oparte jest o standard otwarty, tzw. Open RAN. To najnowszy trend rozwoju sieci piątej generacji, który zyskuje na znaczeniu na całym świecie. W lipcu tego roku IS-Wireless rozpoczął pierwsze wdrożenie swojej technologii 5G w Krakowie, budując sieć kampusową dla Przemysłu 4.0. Nawiązanie współpracy z Tambora Systems z Singapuru oznacza wejście firmy ze swoją technologią na międzynarodowy rynek.

Obecnie spółki prowadzą zaawansowane rozmowy z klientami w Stanach Zjednoczonych, Malezji, Tajlandii, Wietnamie oraz Indonezji. Dzięki wspólnie wypracowanemu rozwiązaniu firmy mogą zaoferować na tych rynkach wydajne sieci mobilne w wyjątkowo gęsto zaludnionych obszarach, takich jak na przykład Bangkok i Dżakarta. – W tych miejscach wielu użytkowników korzysta jednocześnie z dużych transferów danych. Oferowana przez nas technologia, którą stworzyli nasi inżynierowie w Polsce, pozwoli świadczyć usługę wysokiej jakości. Po wstępnych testach, wspólne inwestycje na rynkach zagranicznych planujemy na koniec bieżącego roku oraz na 2022 rok – powiedział prezes IS-Wireless Sławomir Pietrzyk.

Zobacz również:

  • Sieć 5G - jak wygląda w praktyce infrastruktura w Polsce?

Rozwiązanie, które będzie oferowane na rynkach zagranicznych polega na nowoczesnym podejściu do budowy sieci mobilnych, gdzie część radiowa i corowa dynamicznie dostosowują się do potrzeb użytkownika. Funkcjonalności sieci, np. streaming materiałów wideo są uruchamiane tam, gdzie są aktualnie potrzebne, najczęściej na lokalnych serwerach (edge computing). Pozwala to na rozsądniejsze zarządzanie zasobami oraz redukcję kosztów operacyjnych. „Nasze rozwiązanie pozwoli ograniczyć koszty związane z budową Core i RAN o 40-60 %., zredukować opóźnienia o 50 %. i zapewni elastyczną platformę do wdrażania nowych usług” – stwierdził CEO i współzałożyciel Tambora, Anand Uppili.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200