Polska centrum produkcji LCD

Koncern TPV, największy azjatycki producent monitorów, rozważa budowę fabryki w Polsce - podaje PAP, powołując się na informacje Gazety Lubuskiej.

Koncern TPV, największy azjatycki producent monitorów, rozważa budowę fabryki w Polsce - podaje PAP, powołując się na informacje Gazety Lubuskiej.

20 mln sztuk

Nawet tyle telewizorów, modułów lcd i monitorów mogą już wkrótce produkować w Polsce: TPV, FUNAI, TOSHIBA, LG, PHILIPS I SHARP.

TPV jest jednym z największych na świecie dostawców monitorów, zaj-mując jednocześnie 6. miejsce w rankingu producentów telewizorów LCD (dane Display Search z sierpnia 2006 r.). Firma oferuje produkty pod mało popularną, ale znaną również w Polsce, marką AOC, a także Envision i Amark.

Główne zakłady produkcyjne wywodzącego się z Tajwanu TPV zloka-lizowane są w Chinach. Większość sprzedaży firma realizuje na rynku amerykańskim, w Chinach oraz w Japonii. TPV już od roku poszukuje dogodnej lokalizacji dla swojej nowej fabryki, która ma powstać w Europie Środkowo-Wschodniej. Uruchomienie produkcji ma rozszerzyć zasięg działania korporacji w Europie, gdzie obecnie generowanych jest zaledwie kilka procent jej przychodów.

Jak donosi Gazeta Lubuska, przedstawiciele TPV odwiedzili już Polskę dwukrotnie. Firma rozważa możliwość budowy zakładu produkcyjnego w Gorzowie Wielkopolskim. Inne potencjalne lokalizacje to Żyrardów i Łódź, w której to swoją nową fabrykę od listopada buduje amerykański Dell.


TOP 200