Polska: Firefox się umacnia, IE słabnie

Dynamicznie wzrasta liczba internautów korzystających z przeglądarki Firefox. Jak wskazuje firma badawcza Gemius, 7% użytkowników w naszym kraju używa tego narzędzia. Ubywa za to użytkowników IE.

W przeciągu ostatniego roku o prawie 10 punktów procentowych zmniejszył się odsetek polskich użytkowników (identyfikowanych na podstawie cookies) korzystających z przeglądarki Microsoftu. Jak podaje Ranking.pl, na początku 2004 roku udział IE w rynku stanowił 95%, w tej chwili już tylko 86%.

Rośnie za to popularność Firefoksa. Na początku bieżącego roku korzystało z tej przeglądarki już prawie 7% internautów odwiedzających polskie witryny.

Zobacz również:

  • Firefox 100 już dostępny
  • Google Search nie obsłuży już IE 11

Udział pozostałych przeglądarek w rynku jest wciąż niewielki. 4,7% polskich internautów korzysta z Opery 7.x, a jedynie 0,3% z Netscape'a.

Badanie przeprowadza co tygodniowo firma Gemius. Dane za miniony tydzień zmierzone były na próbie ponad 8,3 mln internautów (liczonych na podstawie cookies).

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200