Polscy policjanci ujęli siatkę złodziei kart płatniczych

Policjanci z Wydziału ds. Przestępstw Gospodarczych KWP w Łodzi zatrzymali osoby wprowadzające do obiegu kradzione karty płatnicze i realizujące na ich podstawie zakupy w łódzkich supermarketach

Policjanci z Wydziału ds. Przestępstw Gospodarczych KWP w Łodzi zatrzymali osoby wprowadzające do obiegu kradzione karty płatnicze i realizujące na ich podstawie zakupy w łódzkich supermarketach.

W większości prowadzonych dotychczas postępowań karnych zatrzymywano jedynie pojedyncze karty i posługujące się nimi osoby. Tym razem w ręce łódzkich policjantów wpadli także kurierzy przewożący karty płatnicze z Wybrzeża do Łodzi.

Karty były kradzione prawdopodobnie w państwach Europy Zachodniej, skąd kurierzy przewozili je do Polski. Policjanci zatrzymali łącznie 8 osób w wieku od 19 do 38 lat, w tym dwie kobiety. Siedmiu osobom przedstawiono zarzuty popełnienia przestępstwa określonego w art. 286 kk, za co grozi kara więzienia od 6 miesięcy do 8 lat.

Zabezpieczono 7 kart, w tym 2 złote, bez ograniczeń limitu wydatków. Wstępnie oszacowane straty poniesione przez polskie banki wynoszą od kilkunastu do kilkudziesięciu tysięcy złotych.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200