Północnokoreańscy hakerzy ukradli z Japonii kryptowaluty o wartości 721 mln dolarów

Grupy hakerskie powiązane z Koreą Północną ukradły z Japonii aktywa kryptowalutowe o wartości 721 milionów dolarów od 2017 roku, pisze dziennik biznesowy „Nikkei”, powołując się na badanie przeprowadzone przez brytyjskiego dostawcę analiz blockchainowych Elliptic.

cottonbro studio/ Pexels

Według dziennikarzy Nikkei, wymieniona kwota ta jest równa 30% łącznej sumy takich strat na całym świecie. Raport został opublikowany po tym, jak ministrowie finansów Grupy Siedmiu i prezesi banków centralnych wydali w sobotę oświadczenie, że wspierają środki mające na celu przeciwdziałanie rosnącym zagrożeniom związanym z nielegalną działalnością podmiotów państwowych, takich jak kradzież kryptowalut.

Według Elliptic, która przeprowadziła analizę w imieniu japońskiej gazety, Korea Północna ukradła łącznie 2,3 miliarda dolarów w kryptowalucie od przedsiębiorstw w latach 2017-2022.

Zobacz również:

  • Hakerzy włamali się do Europolu
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200