Polkomtel wdroży billing Comarchu

Polkomtel modernizuje platformę bilingową. Jednym z elementów procesu jest zakup systemu od Comarchu. Integrator wdroży rozwiązanie do rozliczeń międzyoperatorskich i partnerskich o nazwie InterPartner Billing. Wartość kontraktu sięga 12,4 mln zł

Do końca roku zaplanowano uruchomienie pierwszego etapu projektu, zaś jego zakończenie powinno nastąpić w maju 2007 - podał Comarch.

Wdrażany system będzie stanowił podstawową platformę do rozliczeń międzyoperatorskich, które są znacznym źródłem przychodów operatora. Zastąpi rozwiązanie opracowane przez Polkomtela we własnym zakresie.

System Comarch InterPartner Billing oprócz tradycyjnych rozliczeń interkonektowych może wspierać rozliczenia z dostawcami usług i treści, które z czasem mogą stać się dodatkowym źródłem pieniędzy dla teleoperatorów w obliczu coraz niższych cen za połączenia głosowe.

Modernizację platformy billingowej Polkomtel zapowiadał pod koniec I kwartału. Operator na początku roku miał problemy z systemem rozliczeń systemu pre-paid.

Według najnowszych danych, Polkomtel przekroczył pułap 10 mln klientów, głównie dzięki sprzedaż aktywacji taryf przedpłaconych. Na koniec roku miał 9,05 mln abonentów. Operator zapowiada, że w całym 2006 roku zamierza przyłączyć co najmniej 2 mln użytkowników.

Do tej pory Comarch wdrażał rozwiązania billingowe głównie poza granicami Polski. Wśród klientów krakowskiej spółki znalazły się ostatnio m.in. Bouygues Telecom, szwajcarski In&phone oraz niemiecki operator wirtualny Vistream. Polscy klienci Comarchu to m.in. Telefonia Dialog.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200