Polaroid wraca do gry!

Firma Summit Global poinformowała, że zamierza wznowić produkcję znanych wszystkim amatorom fotografii aparatów Polaroid.

Ranking PC Worlda - aparaty kompaktowe.

Polaroid wraca do gry!

Aparat Polaroid

Polaroid to rodzaj aparatu fotograficznego, który pozwalał na uzyskanie zdjęcia w chwilę po jego wykonaniu. Niestety pojawienie się na rynku cyfrowych aparatów fotograficznych spowodowało, że firma Polaroid Corporation (o czym poinformowała w 2008 roku) zmuszona była do zaprzestania produkcji filmów oraz aparatów wspierających technologię natychmiastowej fotografii analogowej.

Obecnie na całym świecie znajduje się ponad miliard Polaroidów. Wielu ich użytkowników było niezadowolonych z zaprzestania produkcji filmów natychmiastowych. Grupa entuzjastów (pod kierownictwem wieloletniego pracownika Polaroida) stworzyła nawet bardzo prężny projekt "The Impossible Project", którego celem było wznowienie ich wytwarzania.

Jak się okazało, działania osób związanych z projektem zakończyły się sukcesem. Przedstawiciele The Summit Global Group (właściciel marki Polaroid) poinformowali bowiem właśnie o zamiarze wznowienia produkcji aparatów Polaroid oraz zawarciu porozumienia, zgodnie z którym The Impossible Project zajmie się opracowaniem oraz wytwarzaniem nowych filmów natychmiastowych.

Nowa generacja natychmiastowych filmów i stare/nowe Polaroidy powinny pojawić się na rynku w przyszłym roku.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200