Poland.com w Polsacie?

Według nieoficjalnych informacji, kupnem portalu zainteresowany jest Polsat. Jak na razie nie potwierdzili tego zarówno przedstawiciele telewizji jak i Elektrimu, który posiada 75% udziałów w portalu.

Według nieoficjalnych informacji, kupnem portalu zainteresowany jest Polsat. Jak na razie nie potwierdzili tego zarówno przedstawiciele telewizji jak i Elektrimu, który posiada 75% udziałów w portalu. Rzeczniczka holdingu, Ewa Bojar odmówiła komentowania spekulacji. Wiadomo, że Elektrim stara się pozbyć swoich spółek internetowych, których finansowania nie chce Vivendi Universal. W ostatnim czasie Elektrim zlikwidował już dwie spółki internetowe, prowadzi też negocjacje na temat sprzedaży kolejnych. Wiadomo też, że zamierzał szybko zlikwidować lub sprzedać portal Poland.com, swoją największą inwestycję internetową.

Drugi ważny udziałowiec portalu, fundusz MCI, który po transakcji z Elektrimem posiada 25% akcji Poland.com nadal widzi szanse swojego uczestnictwa w przedsięwzięciu. Prezes funduszu Tomasz Czechowicz stwierdził, że szansą dla portalu byłoby przekształcenie go w witrynę anglojęzyczną, dostarczającą informacje o Polsce. Za takim rozwiązaniem, zdaniem prezesa MCI, przemawiałby fakt wysokiej oglądalności portalu wśród gości zza granicy. Tomasz Czechowicz potwierdzał też fakt prowadzenia przez Elektrim negocjacji z dużym graczem, prawdopodobnie z branży medialnej lub telekomunikacyjnej.

Zobacz również:

Polsat już wcześniej "podejrzewany" był o chęć inwestowania w portale horyzontalne. Poprzednio, według nieoficjalnych źródeł, Polsat był zainteresowany Ahojem i Hogą. Piotr Dziubiński, koordynator ds. Internetu w Polsacie, powiedział dziennikarzom Internet Standard, że rozmowy telewizji z portalem Ahoj "nie doszły do etapu wertowania ksiąg". TMS Poland miał podobno nie wyrazić wówczas zgody na audyt portalu. Przedstawiciel Polsatu nie wykluczał jednak, że telewizja zainwestuje w któryś z portali w przyszłości.


TOP 200