Polak we władzach ELANET

Założyciel i prezes Stowarzyszenia "Miasta w Internecie" - Krzysztof Głomb - został wiceprezesem ELANET - europejskiej organizacji promującej rozwój społeczeństwa informacyjnego i elektronicznej administracji.

Krzysztof Głomb jako członek ścisłego zarządu ELANET (European Local Authorities’ Network) będzie odpowiedzialny m.in. z koordynowanie programów organizacji wśród państw, które z początkiem mają dołączyły do Unii Europejskiej. Polska współpracuje z ELANET już od 1999 r.

European Local Authorities’ Network, współpracując z wieloma jednostkami administracji samorządowej, prowadzi prace badawcze i opiniuje rozwiązania unijne związane z rozwojem idei e-rządu oraz ułatwienia obywatelom dostępu do usług publicznych. Zgodnie z ustaleniami członków ELANET w 2005 r. w Krakowie odbędzie się główna europejska konferencja poświecona problemom budowy społeczeństwa informacyjnego. Wcześniej, w dniach 23-25 czerwca 2004 r. w Zakopanem odbędzie się VIII Konferencja "Miasta w Internecie".

http://www.elanet.org

http://www.mwi.pl/8konferencja

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200