Polak czwarty w konkursie Google

W piątek Google ogłosiło zwycięzców konkursu programistycznego Code Jam. Na czwartym miejscu znalazł się Tomasz Czajka, doktorant amerykańskiej uczelni Purdue University.

W dorocznym konkursie uczestniczyło 7,5 tys. osób. Najlepszym w rozwiązywaniu programistycznych łamigłówek okazał się Sergio Sancho z University of Buenos Aires, za co otrzymał nagrodę w wysokości 10 tys.USD. Drugi był Po-Ru Loh student matematyki z Caltech, trzeci Reid Barton, matematyk z MIT. Na czwartym miejscu znalazł się - tak jak i w ubiegłym roku - Tomasz Czajka, obecnie doktorant informatyki z Purdue University w USA. Za zajęcie czwartego miejsca otrzyma 3 tys. USD.

Tomasz Czajka wygrywał już kilkakrotnie w różnych międzynarodowych konkursach programistycznych, dotąd jako student studiów jednoczesnych (matematyki i informatyki) na Wydziale Matematyki, Informatyki i Mechaniki Uniwersytetu Warszawskiego.

Zobacz również:

  • Firma OpenAI rozpisała konkurs bug bounty

Pozostałych 50 finalistów również otrzyma nagrody pieniężne. Pula wszystkich nagród wyniosła w tym roku 50 tys. USD. Organizowanie Code Jam pozwala Google wyławiać talenty programistyczne. Konkurs często umożliwia także rozwiązanie - choćby częściowe - problemów na które natrafił dział rozwoju systemów wyszukiwawczych Google.

Wiecej o konkursie:

http://www.google.com/codejam/

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200