Polacy w finale

Grupa studentów z Uniwersytetu Warszawskiego zdobyła pierwsze miejsce w rgionalnym konkursie mistrzostw świata w akademickim programowaniu zespołowym.

Konkurs AMC International Collegiate Programming Contest dzieli się na dwie części. W pierwszej, studenci rywalizują ze sobą w ramach konkursu regionalnego. Polska wystartowała w grupie państw z regionu Europy Środkowej, gdzie rywalizowało ze sobą 60 drużyn studenckich z Węgier, Czech, Słowacji, Słowenii, Austrii i Chorwacji.

Pierwsze miejsce zajęli Tomasz Malesiński, Eryk Kopczyński i Łukasz Kamiński, drugie Tomasz Czajka, Krzysztof Onak, Andrzej Gąsienica-Samek, a szóste Krzysztof Sikora, Dominik Wojtczak i Michał Adamaszek. Wszyscy z Wydziału Matematyki, Informatyki i Mechaniki Uniwersytetu Warszawskiego. W finałach może wystartować tylko jedna drużyna z danej uczelni, dlatego na konkursie ponadregionalnym na Hawajach, w marcu 2002 roku Polskę będzie reprezentował tylko jeden, zwycięzki zespół. Do światowego finału z naszego regionu zakwalifikowali się także zdobywcy trzeciego miejsca, trzyosbowy zespół z Uniwersytetu Karola w Pradze.