Polacy niewiele wiedzą o procesie cyfryzacji i nowoczesnych technologiach telewizyjnych

Wiedza Polaków nt. nowoczesnych technologii i procesu cyfryzacji wciąż jest niewystarczająca - do takiego wniosku doszli autorzy przeprowadzonej pod koniec września sondy ulicznej. Zapraszamy do obejrzenia filmu prezentującego najciekawsze wypowiedzi jej uczestników.

Przeprowadzona pod koniec września na zlecenie CYFRY+ sonda uliczna dotyczyła wiedzy Polaków na temat cyfryzacji i nowoczesnych technologii telewizyjnych.

"Polacy o nowoczesnych technologiach telewizyjnych"

O ile rozszyfrowanie nazw technologii, takich jak np. HD (High Definition), VOD (Video On Demand) czy PVR (Personel Video Recorder) sprawiło Polakom biorącym udział w sondzie problem, to korzyści i funkcjonalności kryjące się za tymi skrótami uznawali za bardzo przydatne. Przyznawali oni również, że byliby skłonni do poniesienia dodatkowych kosztów, aby móc korzystać z tych rozwiązań.

Zobacz również:

  • HPE Alletra Storage MP – technologiczna inwestycja na lata

"Wypowiedzi Polaków wskazują na bardzo duże zainteresowanie nowoczesnymi technologiami dostępnymi na platformach cyfrowych, takich jak CYFRA+, jednak barierą w ich wykorzystaniu jest wciąż niewystarczająca wiedza na ten temat" - tłumaczy Bertrand Le Guern, Prezes Zarządu CANAL+.

"Polacy o cyfryzacji"

Cyfryzacja to proces, który jest zdecydowanie bardziej rozpoznawany wśród młodych osób. Starsi ludzie obawiają się go, gdyż ich zdaniem związany on będzie z poniesieniem wysokich kosztów dostosowania sprzętu do odbioru cyfrowego przekazu telewizyjnego.

"Cyfryzacja to proces, który będzie dotyczyć każdego z nas. Brak wiedzy wśród Polaków na ten temat w zaledwie cztery lata przed przejściem z nadawania analogowego na cyfrowe to sygnał, że należy położyć większy nacisk na informowanie o procesie cyfryzacji i korzyściach z niego płynących" - komentuje Bertrand Le Guern.

Zapraszamy do pobrania filmu z najciekawszymi wypowiedziami biorących udział w sondzie Polaków.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200