Polacy najlepsi w konkursie Marathon 24

1 grudnia 2013, zakończył się finał największego polskiego zespołowego konkursu programistycznego Asseco Programming Marathon24 Gdynia 2013 – Powered by CodiLime. Najlepsza okazała się drużyna „Precision Screwdrivers” z Polski.

Polacy najlepsi w konkursie Marathon 24
Finał odbył się w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym w Gdyni. Wzięło w nim udział 30 drużyn z Polski, Rosji, Ukrainy, Białorusi, Iranu, Austrii, Serbii, a nawet Japonii. Zawodnicy w ciągu 24 godzin zmierzyli się z trzema skomplikowanymi zadaniami, w których rywalizowali ze sobą w czasie rzeczywistym. Najlepsi okazali się informatycy z Polski: Eryk Kopczyński, Marcin Mucha, Paweł Parys, zdobywając nagrodę główną: 5000 zł dla każdego z uczestników.

Nasi zawodnicy z Polski pokazali bardzo wysoki poziom umiejętności algorytmicznych, wyprzedzając w rankingu programistów z Japonii, Iranu, Austrii. Pełny ranking znajduje się na stronie konkursu: www.marathon24.com.

Dr Adam Góral, prezes Asseco Poland, powiedział: „Szerokie zainteresowanie, mierzone liczbą drużyn i tym, że pochodziły z całego świata, które wystartowały w eliminacjach do ‘Asseco Programming Marathon24 Gdynia 2013 – Powered by CodiLime’ najlepiej świadczy o tym, że tego typu zawody są potrzebne. Młodzi ludzie chętnie stają w szranki, żeby zmierzyć się z rówieśnikami o to, kto jest lepszy. Muszą poświęcić dużo czasu na przygotowania. Konkurs zachęca ich do pogłębiania wiedzy i umiejętności z zakresu nauk informatycznych. Duch rywalizacji konkursu, jego nowatorska formuła i prestiż to dobra okazja, by sprawdzić się w wymagających warunkach i zaprezentować swoje umiejętności”.

Magazyn Computerworld był patronem medialnym konkursu programistycznego Asseco Programming Marathon24.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200