Polacy na światowych finałach Imagine Cup 2011 aż w 5 kategoriach

Polska reprezentacja na światowych finałach Imagine Cup 2011 w Nowym Jorku będzie drugą najliczniejszą reprezentacją narodową. W konkursie technologicznym dla studentów, Polskę reprezentować będzie aż 21 studentów, którzy rywalizować będą w 5 różnych kategoriach konkursowych. Polska zajęła drugie miejsce pod względem liczby kategorii, w których rywalizować będziemy w finałach tegorocznej edycji Imagine Cup.

"To olbrzymi sukces. Po Brazylii, która w finale rywalizować będzie aż w 6 kategoriach to właśnie Polska wystawi w Nowym Jorku najliczniejszą reprezentację do finałów światowych. Studenci z Polski już nie raz dowiedli swoich zdolności" - powiedział Dariusz Piotrowski, dyrektor działu Developer & Platform Group z polskiego oddziału Microsoft.

W kategorii Projektowanie Oprogramowania Polskę reprezentować będzie zespół CodeRaiders z Politechniki Łódzkiej, który zwyciężył w finałach krajowych Imagine Cup 2011 w tej właśnie kategorii konkursowej. Dominik Dereń, Piotr Jaszczyk, Michał Orzełek, Błażej Rybczyński oraz Michał Skuza pod opieką merytoryczną Marcina Franca zaprezentowali rozwiązanie najwyżej ocenione spośród przeszło 100 projektów zgłoszonych do tej kategorii.

Ich projekt, LifeCircle+, tworzy sieć społecznościową krwiodawców, sprawdza ich dostępność w nagłych przypadkach oraz informuje tych o odpowiedniej grupie krwi o konieczności zgłoszenia do najbliższego punktu krwiodastwa. "Zajęcie pierwszego miejsca jest dla nas ogromnym wyróżnieniem. Mamy nadzieję, że nasz projekt zostanie również doceniony podczas finałów światowych" - powiedział Michał Orzełek z zespołu CodeRaiders w chwilę po otrzymaniu symbolicznego biletu lotniczego do Nowego Jorku.

Poza CodeRaiders na światowych finałach Imagine Cup 2011 w Nowym Jorku w barwach Polski wystartuje zespół WCY_TEAM z Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie, który zaprezentuje swoje rozwiązanie w kategorii konkursowej - Projektowanie Systemów Wbudowanych. Ich projekt o nazwie COP4CE jest kombinacją mobilnego urządzenia współpracującego z centralnym systemem zarządzania, który pozwala policji oraz siłom ratunkowym koordynować swoje działania i wspierać się nawzajem.

W pozostałych kategoriach konkursowych Polskę reprezentować będą jeszcze Cellardoor z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza z grą "The Book of Elm", w której gracz steruje postacią Elma, który naprawia błędu popełnione przez ludzi oraz Błażej Matuszyk z Politechniki Poznańskiej z rozwiązaniem architektury technologicznej, która wspiera obsługę procesów przyznawania grantów przez organizacje.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200