Polacy chętnie korzystają z social media

Najnowsze badania zrealizowane na zlecenie Komisji Europejskiej donoszą, że 43% Polaków korzysta z serwisów społecznościowych, takich jak Facebook czy Nasza-klasa. Ostatnio, chętniej używamy też internetu do rozmów telefonicznych i porzucamy telefony stacjonarne dla komórek.

Z serwisów social media korzysta w Polsce 43% ankietowanych. W całej Unii Europejskiej konto choć w jednej sieci społecznościowej posiada 35% badanych - wynika z raportu Eurobarometr, w którym na te same pytania odpowiedziało 26 641 mieszkańców UE, a wśród nich 1000 osób z Polski.

Najciekawsze w Polsce wydają się zmiany w telekomunikacji. Zgodnie z wynikami badań, 35% Polaków chętnie korzysta z rozmów telefonicznych za pomocą Skype'a lub innych komunikatorów audio. W całej Unii, usług tych używa ledwie 22 proc. badanych.

Zobacz również:

  • Udostępniono bezpłatne narzędzie, które wykrywa treści generowane przez AI
  • Facebook i Instagram bez reklam, ale za dodatkową opłatą

Coraz częściej, w polskich domach rezygnuje się z telefonu stacjonarnego. Obecnie, aż 44% badanych ograniczyło się do "komórki", przy 41% rodzin, które mają w domu telefon stacjonarny i telefon komórkowy. Jeszcze w 2006 r., na porzucenie "stacjonarki" decydowało się jedynie 20% badanych.

Co ciekawe, 48% gospodarstw domowych w Polsce nadal nie ma dostępu do internetu. Biorąc pod uwagę wcześniejszy wynik serwisów społecznościowych, znaczyłoby to, że korzysta z nich 83% wszystkich internautów.

Pełne wyniki badań dostępne są na stronie Public Opinion analysis, prowadzonej przez Komisję Europejską.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200