PolCard będzie autoryzował online transakcje dokonywane kartami płatniczymi

W pierwotnym planach usługa ta miała być dostępna już w styczniu br. Prawie półroczne opóźnienie firma tłumaczy skoncentrowaniem się na projekcie wdrażania systemu obsługi kart mikroprocesorowych.

PolCard ogłosił, że w ciągu kilku tygodni zaoferuje sklepom internetowym możliwość autoryzacji w trybie online transakcji dokonywanych kartami płatniczymi. Pierwszym sklepem, który skorzysta z tej oferty, będzie serwis sprzedaży biletów lotniczych, który ma być prowadzony przez portal Onet.pl.

Sklep nie otrzymywałby informacji o karcie płatniczej klienta, bowiem te pobierane byłyby bezpośrednio przez serwer WWW PolCardu. Do sklepu docierałaby jedynie informacja o autoryzacji (lub jej braku). Obecnie autoryzacja może być realizowana jedynie w tzw. trybie wsadowym (poprzez transfer plików w połączeniach dial-up).

W pierwotnym planach autoryzacja online miała być dostępna już na początku stycznia br. Prawie półroczne opóźnienie firma tłumaczy skoncentrowaniem się na projekcie wdrażania systemu obsługi kart mikroprocesorowych. Wiadomo jednak, że do tej pory PolCard nie miał na polskim rynku żadnej konkurencji w zakresie autoryzacji transakcji internetowych.

"Sklepy internetowe będą płacić za nową usługę prowizję o ok. 1% wyższą niż dotychczas" - mówi jeden z przedstawicieli handlowych PolCardu. Firma broni się jednak przed przedstawieniem jednolitego cennika swoich usług, pozostawiając umowy indywidualnym negocjacjom.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200