Pokrętło do podkręcania

ECS zaprezentował na targach CeBIT nową serię komputerów PC, na których obudowie montowane jest pokrętło, umożliwiające wygodne "podkręcanie" procesora. Rozwiązanie to z pewnością zainteresuje fanów overclockingu, którzy, po zaopatrzeniu się w taki komputer, nie będą musieli grzebać w jego "wnętrznościach", by wykrzesać z maszyny dodatkowe moce.

Pokrętło do podkręcania
Nowa seria "pecetów" nazwana została "EZ-Buddie". Komputery dostępne są w kilkunastu wersjach - ECS montuje w nich zarówno procesory Intel Pentium 4 i jak i AMD Athlon XP. Za najtańszy model zapłacić trzeba ok. 700 USD.

Oczywiście, producent komputerów nie bierze na siebie odpowiedzialności za ewentualne następstwa zbyt radykalnego "podkręcania" procesorów (czyli np. uszkodzenie układu). Przedstawiciele ECS zapewniają jednak, że komputery zostały wyposażone w mechanizmy monitorujące prace systemu (m.in. EZ-Watcher), które powinny ograniczyć niebezpieczeństwo wystąpienia poważniejszych problemów.

Zobacz również:

  • Kryzys na rynku półprzewodników - najnowsze prognozy ekspertów
  • Microsoft zapowiada natywną platformę deweloperską bazującą na architekturze ARM
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200