Pokolenie milenijne odmieni oblicze systemów IT

IDC przewiduje, że przejmując kluczowe stanowiska w biznesie osoby z pokolenia milenijnego przyczynią się do szybkiego rozwoju środowiska IoT. Taką wizję przyszłości IDC nakreśliło w raporcie “FutureScape: Worldwide Internet of Things 2016 Predictions”.

IDC przewiduje, że z chwilą przejmowania kluczowych stanowisk w biznesie przez pokolenie milenijne (mianem tym określa się osoby urodzone w latach 1980-1995), będziemy świadkami szybkiego rozwoju środowiska IoT. Środowiska, w którym kluczową rolę ogrywają aplikacje pracujące w czasie rzeczywistym, sterowane wyspecjalizowanymi i inteligentnymi czujnikami i miernikami. IDC nakreśliło taką wizję w swoim raporcie “FutureScape: Worldwide Internet of Things 2016 Predictions”.

Według IDC pokolenie milenijne – które zna najnowsze technologie internetowe i kojarzy prowadzenie biznesu z sieciami komputerowymi i przyjmuje za coś normalnego, iż wszystko i wszyscy muszą się ze sobą komunikować w czasie rzeczywistym - zacznie odgrywać decydującą rolę w biznesie w ciągu najbliższych trzech lat.

Zobacz również:

  • Rynek smartwatchy rośnie, ale trendy zaskakują
  • Polskie firmy pod ostrzałem oprogramowania ransomware
  • 5G - rozwój jeszcze przed nami, 6G - tuż tuż, za rogiem

Można więc oczekiwać, że pokolenie to zmieni już w najbliższym czasie radykalnie oblicze systemów IT, kładąc szczególny nacisk na rozwój Internetu rzeczy.

W raporcie opublikowanym przez IDC można przeczytać, iż:

1. Biorąc pod uwagę fakt, że do 2020 r. na świecie pojawi się co najmniej 250 tys. nowych aplikacji IoT, można śmiało zawyrokować, że 2016 rok będzie Rokiem Dewelopera IoT (Year of the IoT Developer).

2. W 2020 roku przeszło 10% wszystkich ataków na systemy IT będzie nakierowanych na inteligentne środowiska IoT, stwarzając realne zagrożenie dla korporacyjnych danych.

3. W 2018 roku 60% dużych systemów IT klasy “enterprise” będzie ściśle zintegrowanych z firmowym środowiskiem IoT, tworząc jeden zunifikowany organizm, w skład którego będą wchodzić systemy grzewcze, klimatyzacja oraz systemy oświetleniowe.

Osoby zainteresowane ta tematyką zachęcamy do zapoznania się z raportem “FutureScape: Worldwide Internet of Things 2016 Predictions”. Dostęp do niego można uzyskać klikając na tym linku.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200