Pojemne i zewnętrzne

Firma Iomega zaprezentowała nową serię zewnętrznych dysków twardych. Urządzenia komunikują się z komputerem za pośrednictwem interfejsu USB. Do sprzedaży trafią wersje o pojemności 20, 30, 40, 80 i 120 GB.

Firma Iomega zaprezentowała nową serię zewnętrznych dysków twardych. Urządzenia komunikują się z komputerem za pośrednictwem USB. Do sprzedaży trafią wersje o pojemności 20, 30, 40, 80 i 120 GB.

Nowa seria składać się będzie z dwóch linii: Iomega HDD Portable Hard Drive (dyski o mniejszej pojemności – do 30 GB) oraz HDD External Hard Drives (o pojemności 40, 80 i 120 GB). Te pierwsze trafiły już do dystrybutorów w Europie oraz USA, te drugie w sklepach powinny pojawić się w połowie maja.

Zobacz również:

  • Nowe dyski do serwerów trafiają na rynek - mają 22 TB pojemności
  • Toshiba: dyski twarde 26 TB w tym roku, a 40 TB za pięć lat

Ceny nowych napędów zaczynają się od 199 USD (tyle trzeba zapłacić za Portable Hard Drive 20 GB). Najdroższy dysk (model o pojemności 120 GB) kosztować będzie 349 USD. Za dodatkową opłata urządzenia z serii External Hard Drives mogą zostać wyposażone również w interfejs FireWire.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200