Pogromcy duchów LCD?

BenQ FP71V i FP91V to najnowsze i jak twierdzi producent, najszybsze na europejskim rynku monitory LCD, o ultrakrótkim czasie reakcji matrycy - 4 milisekundy (od szarości do szarości - GTG gray-to-gray).

Pogromcy duchów LCD?

Monitor LCD BenQ FP19V z matrycą o bardzo krótkim czasie reakcji

Zwykle czas reakcji monitorów LCD sprawdza się, mierząc czas, jaki upływa od przełączenia obrazu z czystej czerni do czystej bieli i znów do czystej czerni. Jednak większość rzeczywistych aplikacji wykorzystuje kolory o różnych odcieniach szarości, których wyświetlanie trwa dłużej. Dlatego pomiar czasu reakcji, dokonywany przy przejściu od szarości do szarości, jest bardziej miarodajny.

Podstawowe parametry monitorów to jasność 300 cd/m2, kontrast 550:1 (17") i 500:1 (19")

złącza D-sub i DVI, a 19" model FP91V ma także wbudowane głośniki z systemem emulacji dźwięku wielokanałowego SRS. Sugerowane ceny detaliczne monitorów: FP71V - 1269 zł i FP91V - 1799 zł. Gwarancja 36 miesięcy door-to-door.

Obydwa modele są również wyposażone w opracowaną przez BenQ technologię "Senseye", która dynamicznie dopasowuje poziomy jasności, przeprowadza procedury mapowania kolorów i zmniejsza schodkowania krawędzi obrazów.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200