Pogoda z Windowsa 10/11 z najdokładniejszą prognozą pogody

Według badań portalu ForecastWatch domyślna aplikacja do wyświetlania pogody w systemach operacyjnych z rodziny Windows ma najdokładniejsze prognozy pogody.

Aplikacje z prognozą pogody to jedne z bardziej użytecznych aplikacji, na których niestety nie zawsze możemy polegać. Z pewnością każdy internauta choć raz w swoim życiu spotkał się z sytuacją, gdy pogoda za oknem mocno różniła się od wskazać programu pogodowego.

Microsoft Weather
Źródło: Microsoft.com

Microsoft Weather

Źródło: Microsoft.com

Pogoda determinuje nie tylko nasz ubiór, ale także rozkład naszego dnia. Pozwala przewidzieć, czy danego dnia możemy wybrać się do pracy spacerem lub rowerem, albo czy warto planować wieczorny trening w plenerze.

Zobacz również:

Z tego właśnie względu warto korzystać ze sprawdzonej aplikacji z prognozą pogody. Z najnowszych badań przeprowadzonych przez National Weather Service wynika, że zdobycie odpowiedniej aplikacji nie jest skomplikowane.

Według ForecastWatch najdokładniejsza prognozę pogody dla największej liczby miejsc rozsianych na całym świecie zapewnia program Pogoda zintegrowany z systemami operacyjnymi Microsoft Windows 10/11.

Microsoft poinformował, że na wysoką notę w testach wpływają prace nad aplikacją Pogoda, które przeprowadzano na przestrzeni ostatnich 24 miesięcy. Program otrzymał znaczne zmiany w kodzie źródłowym oraz modelu prognozowania pogody. Całość z powodzeniem korzysta z uczenia maszynowego, AI i innych innowacyjnych technologii.

Firma dodała również:

Wbudowana bezpośrednio w system Windows, Pogoda z Microsoft Start towarzyszy inteligentnemu, spersonalizowanemu kanałowi, który dostarcza aktualnych informacji o pogodzie, za darmo. Oprócz ostrzeżeń o trudnych warunkach pogodowych, aplikacja Pogoda z Microsoft Start dostarcza precyzyjnych informacji o pogodzie, aby pomóc użytkownikom podejmować lepsze decyzje dotyczące ich stylu życia, zdrowia, pracy i działań - w tym dokładne 10-dniowe globalne prognozy pogody aktualizowane wielokrotnie co godzinę.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200