Pogadaj z komórką

Południowokoreański koncern Samsung oficjalnie zaprezentował pierwszy z dwóch aparatów telefonicznych, wyposażonych w system rozpoznawania mowy. Nowa technologia ma ułatwić wpisywanie wiadomości tekstowych oraz surfowanie po Internecie z wykorzystaniem telefonu.

Pogadaj z komórką

Samsung P207

Aby na przykład wysłać e-mail czy SMS z nowego Samsunga P207, wystarczy podyktować adres, a następnie treść wiadomości. Wbudowane w aparat mechanizmy zajmą się resztą. Jeżeli takie wprowadzanie tekstów do komórki przyjmie się i będzie implementowane przez innych producentów, to innowację Samsunga docenią na pewno miłośnicy wysyłania SMSów i użytkownicy aparatów z mikroskopijnymi przyciskami. Nie tylko uprzyjemni to codzienne używanie komórek, ale znacznie odciąży kciuki od 'klepania' w klawiaturę telefonów.

Technologia rozpoznawania mowy opracowano została przez firmę VoiceSignal Technologies - na jej stronie WWW można znaleźć dodatkowe informacje na ten temat.

Zobacz również:

  • Seria Galaxy S21 oraz Galaxy S22 z One UI 6.1 na pokładzie

Sugerowana przez producenta cena aparatu to 180 USD, jednak w największej sieci w Stanach Zjednoczonych - Cingular Wireless - można go nabyć za 80 USD, podpisując umowę na dwa lata. Premiera drugiego aparatu z wbudowaną technologią rozpoznawania mowy - A800 - spodziewana jest w przeciągu dwóch miesięcy.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200