Podstawa Informixa

Informix Foundation.2000 łączy funkcje serwera aplikacyjnego i bazy danych.

Informix Foundation.2000 łączy funkcje serwera aplikacyjnego i bazy danych.

Prezentacje rozwiązań do obsługi działalności w Internecie zdominowały doroczną konferencję użytkowników baz danych i narzędzi Informix Software. Najważniejszym nowym produktem jest platforma Informix Internet Foundation.2000, zapowiadana wcześniej jako Centaur. Zawiera rozwiązania do obsługi tradycyjnego ruchu transakcyjnego, aplikacje internetowe i systemy do zarządzania złożonymi typami danych.

Na Foundation.2000 składa się wiele elementów. Podstawę systemu stanowi serwer bazy danych. Wbudowana maszyna wirtualna Java Informix J/Foundation pozwala na wykonywanie aplikacji w Javie bezpośrednio przez serwer. Wykorzystanie w nowym środowisku istniejących aplikacji bazodanowych z Windows jest możliwe dzięki specjalnemu adapterowi do obsługi Microsoft COM. Za opracowanie, wykonywanie i osadzanie aplikacji dla sieci WWW jest odpowiedzialny Informix Web DataBlade Module 4.0.

Jak twierdzą przedstawiciele Informixa, z testów prowadzonych na oprogramowaniu Baan wynika, że przeniesienie aplikacji na platformę Foundation.2000 przynosi znaczące zwiększenie wydajności w porównaniu z Informix Dynamic Server.

Od połowy sierpnia br. Informix rozpocznie sprzedaż nowej wersji języka programowania Informix Dynamic 4GL 3.0, mającego zapewnić migrację istniejących aplikacji napisanych w Informix 4GL do Windows i !WWW. W język wbudowano funkcje tworzenia wizualnych aplikacji z "dymkami" pomocy, zakładkami, paskami narzędziowymi. Przeniesienie aplikacji z poprzedniej wersji języka Informix 4GL będzie wymagało jedynie przekompilowania.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200