Podglądanie rachunku

Program Taryfikator internetowy 2000 pozwala prognozować wysokość rachunków za połączenia z siecią.

Program Taryfikator internetowy 2000 pozwala prognozować wysokość rachunków za połączenia z siecią.

Wysokość rachunku telefonicznego może być niemiłą niespodzianką. Zapaleni internauci, korzystający z połączeń modemowych, nierzadko płacą kilkaset złotych miesięcznie za posługiwanie się numerem dostępowym do Internetu. Program Taryfikator internetowy 2000 służy do łączenia się z siecią za pomocą modemu i obliczania wysokości należnego rachunku za połączenia internetowe. Program jest nakładką na standardowe narzędzie systemu Windows - aplikację Dial-up.

Czarne prognozy

Po uruchomieniu program automatycznie wskazuje informacje o utworzonych połączeniach (z programu Dial-up). W panelu umieszczonym po lewej stronie okna Taryfikatora jest prezentowana informacja o bieżącej i maksymalnej, w czasie sesji, prędkości transmisji danych oraz liczbie przesłanych i odebranych bajtów. Dane te mogą być także prezentowane w postaci wykresu.

Po kilku dniach użytkowania, gdy wciąż rejestrowana jest historia połączeń z Internetem, użytkownik może uzyskać prognozy dotyczące wysokości miesięcznego rachunku za korzystanie z Internetu. Po dłuższym czasie prognozy te są zestawiane z danymi archiwalnymi.

Program pozwala na obsługiwanie połączeń z oddzwonieniem typu (call-back), gdzie zliczany jest jedynie jeden impuls. Użytkownik musi samodzielnie wprowadzić wysokość opłaty za pojedynczy impuls i sposób jego naliczania (wartość opłaty za impuls może być wprowadzona oddzielnie dla każdego połączenia). Niestety, autorzy oprogramowania nie zapewnili dostępu do bazy wysokości opłat przy różnych połączeniach (np. przez telefony komórkowe), nie można więc tych danych automatycznie aktualizować.

Stale jest zapisywany plik raportu, w którym w postaci tekstowej są rejestrowane wszystkie funkcje wywoływane przez użytkownika. Pozwala to na śledzenie faktycznego wykorzystania komputera do łączenia się z Internetem (co jest przydatne wówczas, gdy korzysta z niego kilka osób).

Użytkownik może wskazać, które aplikacje zostaną automatycznie uruchomione przy połączeniu z Internetem. W przypadku ich zamknięcia, Taryfikator zwróci się do użytkownika z pytaniem o przerwanie połączenia.

Małe okno

Instrukcja programu jest zwięzła, gdyż jak twierdzą jej autorzy: "Obsługa programu jest na tyle intuicyjna, że nie wymaga szczegółowego opisywania każdej opcji". Jedynie można narzekać na interfejs programu - standardowy interfejs Windows jest tylko pomocniczy - główne okno aplikacji zawiera informację bardzo zagęszczoną i przez to nie do końca czytelną przy posługiwaniu się większymi rozdzielczościami ekranu. Poznanie wszystkich funkcji programu jest jednak łatwe - bo i taki jest też Taryfikator internetowy 2000.

--------------------------------------------------------------------------------

Taryfikator internetowy 2000

Producent: Studio JZK programy komputerowe, tel. (+58) 557 96 42http://www.jzk.pl

Platformy: MS Windows 95/98, 2000 i NT

Cena: 79,28 zł (z VAT na CD) lub 50 zł (w wersji elektronicznej dostępnej w Internecie)

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200