Pod koniec kwietnia na platformie Cyfra+ będzie dostępny pierwszy serwis internetowy.

Korzystanie z niego będzie możliwe bez konieczności posiadania komputera. Dostawcą zawartości serwisu będzie Wirtualna Polska.

Canal+ i Wirtualna Polska pod koniec kwietnia uruchomią serwis internetowy dostępny na platformie Cyfra+. Korzystanie z niego będzie możliwe poprzez pilota i dekoder telewizyjny, bez konieczności posiadania komputera. W serwisie będą dostępne cztery główne sekcje: Informacje, Pasje, Rozrywka i Styl życia. W pierwszej z nich znajdą się wiadomości z kraju i świata oraz artykuły o tematyce gospodarczej. Dział Pasje będzie przeznaczony dla kibiców sportowych oraz miłośników motoryzacji i podróży. W dziale Rozrywka znajdą się aktualności ze świata filmu, muzyki i książki. Zawartość tematyczna serwisu ma być sukcesywnie poszerzana.

Informacje ukazujące się w telewizyjnym serwisie będą pobierane z serwerów Wirtualnej Polski w piętnastominutowych odstępach. Nowa usługa będzie bezpłatna dla wszystkich abonentów platformy Cyfra+. W lutym uruchomienie telewizyjnego portalu informacyjnego Cyfra+ zapowiadała na połowę bieżącego roku, jednak pracę nad projektem znacznie przyspieszono. Jak utrzymują przedstawiciele firmy, będzie to usługa, której nie oferuje żadna inna platforma w Polsce, a także w Europie. Cyfra+ informuje, że przewidziana jest także współpraca z innymi portalami.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200