Pod greckim przewodem

Grecka firma Singular Software do października br. zakończy przejęcie polskiego oddziału Baana.

Grecka firma Singular Software do października br. zakończy przejęcie polskiego oddziału Baana.

Nową firmą powstałą w wyniku przejęcia Baan Polska przez Singular Software będzie kierować Grek George Thiopulos. Od maja br. pełni on funkcję dyrektora regionalnego we wszystkich biurach Baana w Europie Środkowej i Wschodniej, wykupionych przez Singular, który ma w nich 100% udziałów. Przypomnijmy: przechodzący reorganizację Baan Polska, podobnie jak inne oddziały Baan Company w Europie Środkowej i Wschodniej, został na początku 1999 r. wydzielony z macierzystej korporacji; biura kupił Singular i na ich bazie tworzy własne oddziały, które mają pełnić rolę resellerów Baana w poszczególnych krajach.

Połączenie w toku

Docelowo G. George Thiopulos ma objąć stanowisko dyrektora generalnego oddziałów w Polsce, Czechach i na Węgrzech. W Polsce jego nominacja nie zostanie jednak ogłoszona, zanim nie zakończy się formalny proces przejęcia Baan Polska. W zarządzie spółki nadal zasiada Aleksander Bening, dotychczasowy dyrektor generalny.

Na razie - według informacji udzielonych przez przedstawicieli Singular - procedury prawne związane z przejęciem oddziałów Baana zakończono w Czechach, Grecji i na Węgrzech. W Polsce proces przejmowania Baan Polska przez Singular Software zakończy się w dopiero w październiku br. Opóźnienia przedstawiciele firmy tłumaczą przeszkodami biurokratycznymi. Prawdopodobnie na przełomie października i listopada firma przestanie posługiwać się nazwą Baan Polska, do czego zobowiązuje ją umowa z Baan Company. Baan zostaje w Polsce

Z końcem czerwca br. Aleksander Bening przestał być dyrektorem generalnym Baan Polska przejętego przez Singular. Został natomiast mianowany szefem odrębnego przedstawicielstwa Baana w Polsce. W przeciwieństwie do dotychczas istniejącego oddziału, który do tej pory reprezentował Baana w Polsce, przedstawicielstwo nie będzie zajmować się sprzedażą systemów klasy ERP. Do jego podstawowych zadań będzie należeć współpraca z polskimi użytkownikami systemu Baan i firmami partnerskimi - Apeximem i Ster-Projektem.

Według informacji przedstawicieli Singular Software, w Krakowie działa już zapowiadane wcześniej Wschodnioeuropejskie Centrum Lokalizacji Baan (Baan Eastern Europe Localisation Centre - BEELC). Większość udziałów (85%) w BEELC należy do Singular Software. Pozostałe 15% objął Baan. Centrum jest odpowiedzialne za prace związane z lokalizacją systemu Baan IV w 25 krajach.