Pocztowa usługa Yahoo przestanie wspierać funkcję Forward

Znana usługa pocztowa Yahoo Mail przestanie wkrótce wspierać mechanizm, który przekierowuje automatycznie odbierane wiadomości kolejnym użytkownikom (funkcja Forward). Stanie się to 1-go stycznia 2021 roku i dotyczy tylko darmowych kont.

Yahoo

Verizon informuje, że zdecydował się na taki krok chcąc zapewnić bezpieczeństwo użytkownikom bezpłatnych kont Yahoo Mail. Chodzi o to iż funkcja ta jest często wykorzystywana przez hakerów do atakowania komputerów. Włamują się oni najpierw na konto e-mail, a następnie dodają własny adres e-mail do funkcji Forward, po to aby otrzymywać kopie wszystkich wiadomości pocztowych, jakie otrzymuje właściciel konta.

Dlatego firma Verizon (która zarządza tą usługą, gdyż przejęła firmę Yahoo w 2017 roku) prosi posiadaczy takich kont o założenie płatnego konta (Pro), które będzie dalej wspierać funkcjonalność Forward. Z pocztowej usługi firmy Yahoo korzystało w szczytowym okresie nawet 3 mld użytkowników. Obecnie jest ich dużo mniej, gdyż wielu użytkowników zrezygnowało z tej usługi po tym, gdy w 2016 roku hakerzy włamali się do pocztowych serwerów Yahoo i wykradli z nich poufne dane.

Zobacz również:

  • Firmy na celowniku hakerów
  • Wkrótce premiera kolejnej wersji aplikacji Outlook dla systemu Android

Użytkownicy bezpłatnej usługi Yahoo Mail, którzy zdecydują się założyć płatne konto Yahoo Mail Pro, zapłacą za nie 34,99 USD rocznie (lub 3,49 USD miesięcznie).

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200