Pocztowa usługa Yahoo przestanie wspierać funkcję Forward

Znana usługa pocztowa Yahoo Mail przestanie wkrótce wspierać mechanizm, który przekierowuje automatycznie odbierane wiadomości kolejnym użytkownikom (funkcja Forward). Stanie się to 1-go stycznia 2021 roku i dotyczy tylko darmowych kont.

Yahoo

Verizon informuje, że zdecydował się na taki krok chcąc zapewnić bezpieczeństwo użytkownikom bezpłatnych kont Yahoo Mail. Chodzi o to iż funkcja ta jest często wykorzystywana przez hakerów do atakowania komputerów. Włamują się oni najpierw na konto e-mail, a następnie dodają własny adres e-mail do funkcji Forward, po to aby otrzymywać kopie wszystkich wiadomości pocztowych, jakie otrzymuje właściciel konta.

Dlatego firma Verizon (która zarządza tą usługą, gdyż przejęła firmę Yahoo w 2017 roku) prosi posiadaczy takich kont o założenie płatnego konta (Pro), które będzie dalej wspierać funkcjonalność Forward. Z pocztowej usługi firmy Yahoo korzystało w szczytowym okresie nawet 3 mld użytkowników. Obecnie jest ich dużo mniej, gdyż wielu użytkowników zrezygnowało z tej usługi po tym, gdy w 2016 roku hakerzy włamali się do pocztowych serwerów Yahoo i wykradli z nich poufne dane.

Zobacz również:

  • WordPress 6.5 trafia na rynek. Oto 5 najważniejszych zmian
  • Google zmienia algorytmy - więcej reklam w Gmailu
  • Yahoo kupiło kolejną platformę informacyjną

Użytkownicy bezpłatnej usługi Yahoo Mail, którzy zdecydują się założyć płatne konto Yahoo Mail Pro, zapłacą za nie 34,99 USD rocznie (lub 3,49 USD miesięcznie).

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200