Poczta o pojemności 1 GB - już jest

Serwis Spymac.com, przeznaczony dla użytkowników i entuzjastów komputerów Macintosh, udostępnił swoim zarejestrowanym użytkownikom konta pocztowe o pojemności 1 GB. To reakcja na zapowiedzi firmy Google Inc, która poinformowała kilka dni temu o planach udostępnienia internautom darmowych skrzynek pocztowych (w ramach usługi Gmail) o takiej właśnie pojemności.

Mimo "macowego" rodowodu serwisu, zarejestrować mogą się w nim użytkownicy dowolnych systemów operacyjnych - nie wiąże się to z żadnymi opłatami. Po zarejestrowaniu się w serwisie użytkownik otrzymuje do dyspozycji nie tylko skrzynkę o pojemności 1 GB, ale także 250 MB powierzchni dyskowej na swoje grafiki oraz 100 MB na stronę WWW.

Z konta pocztowego można korzystać zarówno za pośrednictwem strony internetowejhttp://Spymac.com , jak i poprzez protokół POP3. Jedyne zastrzeżenie dotyczy wieku użytkowników - poczta przeznaczona jest dla internautów, którzy przekroczyli 13 rok życia.

Zobacz również:

Z pierwszych testów, przeprowadzonych przez nas w redakcji, wynika, że konto działa bez zarzutu - aczkolwiek przyznać trzeba, że na "spymac'owy" adres wysłaliśmy kilka e-maili "ważących" w sumie kilkadziesiąt MB (a nie 1 GB).

Propozycja Spymac.com jest odpowiedzią na ostatnie deklaracje Google Inc - operator popularnej wyszukiwarki zapowiedział uruchomienie systemu darmowych kont pocztowych o pojemności 1 GB (szerzej pisaliśmy o tym w tekście 'Gmail a sprawa polska' -http://www.pcworld.pl/news/65326.html ). Warto jednak zaznaczyć, że z zapowiedzi Google wynika, że w ich serwisie zostanie zaimplementowany budzący wiele kontrowersji system publikowania reklam (zakłada on skanowanie treści wszystkich wiadomości) - z kolei przedstawiciele Spymac.com zapewniają, że w ich poczcie nie będzie żadnych reklam.

Więcej informacji:

http://www.spymac.com


TOP 200