Poczta bez spamu

Microsoft wprowadził nowe narzędzia, które mają skuteczniej chronić użytkowników udostępnianych przez koncern kont pocztowych Hotmail przed spamem. Jedno z nich blokuje wyświetlanie grafik zawartych w e-mailach nadesłanych przez osoby, których adresy nie znajdują się w książce adresowej użytkownika.

Użytkownicy Hotmail na spam narzekają od dawna - z danych Microsoftu wynika, że już teraz stosowane przez koncern oprogramowanie antyspamowe blokuje ok. 2,4 mld wiadomości reklamowych dziennie (80% korespondencji nadsyłanej użytkownikom Hotmail).

Blokowanie wyświetlania grafiki w e-mailach pochodzących z niewiadomego źródła ma, zdaniem przedstawicieli koncernu, skutecznie utrudnić życie spamerom. Tłumaczą oni, że wyświetlenie niektórych "zaszywanych" w e-mailach obrazków informuje "spamera", iż wiadomość taka została otwarta - zyskuje więc on pewność, że danych użytkownik otrzymuje i czyta nadsyłane mu wiadomości, co z kolei zachęca nadawcę do wysyłania kolejnych reklamowych wiadomości.

Drugą metodą, oficjalnie zaprezentowaną przez Microsoft (acz stosowaną już od kilku miesięcy) jest system Human Interactive Proof technology, który wymaga od nadawcy korespondencji przepisania zaprezentowanej w postaci pliku graficznego sekwencji znaków przed wysłaniem wiadomości. Ma to uniemożliwić "spamerom" zautomatyzowane, masowe wysyłanie korepondencji.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200