Poczta Polska wprowadza awizo przez SMS i inne e-usługi

Poczta Polska przygotowuje się do zmian związanych z liberalizacja rynku pocztowego. Poza restrukturyzacją wprowadza zmiany w ofercie - pojawi się awizo przez SMS i nowe e-usługi takie jak na przykład elektroniczny znaczek.

"Jesteśmy już na takim etapie zmian w funkcjonowaniu Poczty, że możemy zaproponować nowe usługi dla klientów indywidualnych. W 2013 roku wprowadzimy awizo przez sms, to dla nas symboliczny moment, kiedy papierowe dokumenty zmieniamy w elektroniczne powiadomienia. Otworzymy również pierwsze 50 samoobsługowych placówek, w których można będzie odebrać listy polecone i nadać przesyłki" - mówi Janusz Wojtas, Członek Zarządu Poczty Polskiej.

Awizo przez SMS, to tylko jeden z nowych, elektronicznych produktów. Od tego roku klienci korzystają również z opcji nadania przekazu pocztowego przez Internet. Klienci biznesowi korzystają już z przesyłki hybrydowej, która jest połączeniem e-maila z tradycyjnym listem. W I kwartale 2013 roku również klienci indywidualni będą mogli wysłać pierwsze e-kartki. Wtedy też mają pojawić się kolejne e-usługi, jak e-znaczek.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200