Po usunięciu TikToka z USA, ta znana firma może ponieść dotkliwe straty

Analitycy rynku IT zwracają uwagę na fakt, że gdyby próba wyrugowania z USA chińskiego serwisu TikTok powiodła się, to zaszkodziłoby to mocno jednej z najpotężniejszych korporacji amerykańskich, która przechowuje i obsługuje dane generowane przez użytkowników tej popularnej usługi.

Chodzi o firmę Oracle. Swego czasy próbę taką podjął Donald Trump, jednak spaliła ona na panewce i TikTok działa dalej w USA. Obecnie temat ten wrócił na tapetę, gdyż zajął nim się Kongres, który pracuje nad dwoma projektami ustaw. Jeden projekt zakazywałaby pracownikom rządu federalnego używania TikToka, a drugi absolutnie wszystkim Amerykanom.

Ale podmiotem, który może zostać uderzony bardzo mocno przez taką ustawę, jest Oracle. TikTok przechowuje dane o swoich klientach w chmurze Oracle. Chociaż nie jest do końca jasne, jaka część takich danych jest magazynowa w tej chmurze, to analitycy nie mają wątpliwości, że Oracle poniesie z tego tytułu spore straty.

Zobacz również:

  • AI w firmie to większe przychody, niższe koszty i lepsza obsługa klienta
  • TikTok da znać, że w stworzeniu filmu brała udział AI
  • Chiny biorą odwet i uderzają w USA

Warto przypomnieć, że TikTok na początku tego roku zapowiedział, że przeniesie wszystkie swoje dane na serwery firmy Oracle, które znajdują się w USA. Stało się tak sześć miesięcy temu. Firma chciała w ten sposób uspokoić tych wszystkich, którzy wyrażali obawy iż gromadzi dane w Chinach, dlatego nie są one bezpieczne.

Ewentualny zakaz działania TikToka w USA zaszkodzi mocno firmie Oracle, ponieważ spowoduje to bez wątpienia spadek liczby użytkowników przechodzących na jej platformę chmurową, a tym samym spowolni znacząco wzrost firmy.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200