Po skargach dotyczących cloud computing Microsoft zapowiada zmiany

Microsoft , który został ukarany grzywną w wysokości 1,6 mld euro przez organy antymonopolowe UE, zmieni swoje warunki licencjonowania i pozwoli dostawcom usług w chmurze na lepszą konkurencję w odpowiedzi na skargi, powiedział w środę prezes firmy Brad Smith.

Po skargach dotyczących cloud computing Microsoft zapowiada zmiany

efes/ Pixabay

Smith powiedział na konferencji zorganizowanej przez think tank Bruegel w Brukseli, że firma robi pierwszy, ale nie ostatni krok, aby rozwiać obawy. Dodał, że Microsoft chce słuchać i działać w odpowiedzi na skargi. „Zaczynamy od tego, że dajemy europejskim dostawcom usług w chmurze więcej możliwości. Jeśli więc jakaś firma ma centrum danych, ale chce uruchomić rozwiązania w swoim centrum danych centrali w chmurze, to tworzymy dla niej więcej opcji, aby mogła to zrobić za pomocą naszego oprogramowania, ponieważ o to właśnie prosili” - powiedział.

Smith zapowiedział, że zmiany obejmą umożliwienie dostawcom usług w chmurze oferowania systemu Windows jako kompletnego systemu operacyjnego dla komputerów stacjonarnych, zapewnienie dłuższej ochrony cenowej i zmianę warunków licencjonowania.

Zobacz również:

  • Microsoft zaprezentuje najnowsze osiągnięcia AI na konferencji Nvidia GTC
  • Czy Microsoft wyprzedzi Apple jako największa firma na świecie w 2024?

Firma ponownie znalazła się na celowniku unijnych organów ochrony konkurencji po tym, jak niemiecki dostawca oprogramowania NextCloud, francuska firma OVHcloud i dwie inne firmy złożyły skargi na praktyki Microsoftu w zakresie chmury obliczeniowej.

Źródło: Reuters

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200