Po działaniach regulacyjnych Binance zakłada podmiot w Polsce dla mieszkańców Belgii

Binance, największa na świecie giełda kryptowalut, poinformowała, że utworzyła polski podmiot do obsługi klientów w Belgii. Wcześniej belgijski organ regulacyjny nakazał Binance zaprzestanie oferowania usług wirtualnej waluty w tym kraju.

Jonathan Borba/ Pexels

Giełda Binance wydała oświadczenie informujące, że nowy podmiot zapewnia, że firma może „przestrzegać swoich zobowiązań regulacyjnych i może nadal świadczyć usługi belgijskim użytkownikom”.

Założona przez Changpeng Zhao w Szanghaju w 2017 r. firma Binance zdominowała branżę kryptowalut, jednakże została również poddana intensywnej kontroli ze strony organów regulacyjnych, które chcą ograniczyć pranie brudnych pieniędzy. Amerykańskie organy regulacyjne pozwały giełdę kryptowalut i Zhao w czerwcu za rzekome prowadzenie „sieci oszustw”. Binance zapowiedziało, że będzie się energicznie bronić.

Zobacz również:

  • Kolejny trudny kwartał kryptowalut
  • Polska wśród światowych liderów rynku usług informatycznych

W tym miesiącu Mastercard poinformował, że zdecydował się zakończyć cztery partnerstwa w zakresie kart kryptograficznych z Binance w Argentynie, Brazylii, Kolumbii i Bahrajnie.

Źródło: Reuters

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200