Płyta CD-R w 2 minuty

Rodzina nagrywarek CyClon firmy TDK powiększyła się o nowy i obecnie najszybszy napęd TDK CD-R/RW o prędkości zapisu płyt CD-R 48x. Urządzenie pozwala na zapis płyty CD-R w ciągu jedynie 2,5 minuty.

Płyta CD-R w 2 minuty

2 GB na CD w 6 minut

Rodzina nagrywarek CyClon firmy TDK powiększyła się o nowy i obecnie najszybszy napęd TDK CD-R/RW o prędkości zapisu płyt CD-R 48x. Urządzenie pozwala na zapis płyty CD-R w ciągu jedynie 2,5 minuty.

W napędzie zastosowano systemy Buffer Underrun Protection oraz tzw „pełny” CAV.

Nagrywarka posiada interfejs ATAPI/E-IDE, a oferowane szybkości zapisu to: CD-R 48x, CD-RW 24x i odczyt 48x. W CyClone 48/24/48 wzrost szybkości rotacji płyty odbywa się w trakcie całego cyklu nagrywania. Stało się to możliwe dzięki zastosowaniu trzech technologii zapisu: CLV (Constant Linear Velocity – stała prędkość liniowa) – wykorzystywana przy małych prędkościach nagrywania (4x-16x), Partial-CAV (częściowo stała prędkość kątowa) dla prędkości zapisu 24x-40x i CAV (Constant Angular Velocity – stała prędkość kątowa) dla prędkości powyżej 40x. Technologia CAV wpływa dodatkowo na mniejsze obciążenie zasobów komputera.

Nagrywarka jest zgodna z nowym standardem przemysłowym CD-MRW (CD Mount Rainier ReWrite), wspieranym przez firmy Philips, HP/Compaq, Microsoft i Sony. Ta nowa technologia umożliwia nagrywarce bezpośrednie komunikowanie się z systemem operacyjnym komputera PC, z pominięciem „programów nagrywających”. W rezultacie, chcąc nagrać plik na płycie, użytkownik będzie musiał jedynie przeciągnąć go do ikony napędu CyClone na pulpicie. W najnowszym napędzie zastosowano również technologię Buffer Underrun Protection i CRSC (Continuous Recording Speed Control – stały nadzór nad prędkością nagrywania). Działanie systemu CRSC polega na stałym monitorowaniu stanu nośnika na całej płycie w celu określenia najwyższej dopuszczalnej dla tego nośnika szybkości nagrywania.

Do nagrywarki CyClone 48/24/48 dołączona jest polska instrukcja obsługi oraz bogaty pakiet oprogramowania, w tym nowy program Nero Express firmy Ahead, InCD 3 oraz TDK Digital Mixmaster.

Napęd objęty jest roczną gwarancją. Urządzenie będzie dostępne w sprzedaży od sierpnia 2002 roku. Sugerowana cena detaliczna to 590 zł netto.

Więcej informacji:

http://www.tdk.pl

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200