Płynny dostęp do danych wg Della

Dell rozwija architekturę Fluid Data, która ma zwiększyć wydajność, efektywność i bezpieczeństwo przechowywania danych. Bazuje na własnych rozwiązaniach PowerVault, EqualLogic i Compellent.

Nowości w Dell Compellent Storage Center 6.3:

- Wsparcie dla USGv6/IPv6.

- Usprawnienia w synchronicznej replikacji, które poprawiają niezawodność w odzyskiwaniu danych i zapewniają elastyczność w przypadku posiadania wielu lokalizacji.

- Większa integracja z rozwiązaniami Microsoft dzięki wsparciu dla Windows Server 2012.

- Wsparcie dla Active Directory i LDAP.

- Możliwość inteligentnego informowania i rekomendowania dostępnych zasobów w wielu macierzach jednocześnie dzięki proaktywnemu monitorowaniu wydajności i pojemności.

W czasie II Europejskiej Konferencji Dell Storage Forum firma pokazała szereg nowości opracowanych pod kątem rozwoju architektury Fluid Data. W jej skład wchodzą rozwiązania serii PowerVault, EqualLogic i Compellent. Każda z nich jest przeznaczona dla innego typu rozwiązań i innego typu klientów - od firm małych i średnich po duże przedsiębiorstwa.

Nowa architektura, nowe platformy

Jak przekonują przedstawiciele Dell, architektura Fluid Data ma pomóc klientom w optymalizowaniu przechowywania, zarządzania i dostępu do danych firmowych. "Oczekiwania względem IT oraz tego, czym powinno być centrum danych, zmieniają się bardzo dynamicznie, ponieważ klienci zmagają się z wieloma, często konkurencyjnymi modelami dostarczania technologii - od klienta, przez chmurę, po rozwiązania konwergentne" - mówi Darren Thomas, wiceprezes i dyrektor generalny działu Dell Storage. Wyjaśnia, że jego firma pozycjonuje się jako dostawca architektury do przechowywania danych typu end-to-end, która optymalizuje dane na każdym etapie ich życia dzięki inteligentnym mechanizmom i automatyzacji procesów.

Zobacz również:

  • Pierwsze firmy z finansowaniem NATO Innovation Fund
  • Google walczy ze oszustwami telefonicznymi
  • Generatywna AI dla cyberbezpieczeństwa. Czy to ma sens?

Podczas europejskiej konferencji Dell Storage Forum odbyła się także premiera najnowszego systemu zarządzania pamięciami masowymi - Dell Compellent Storage Center 6.3. "Oprogramowanie to oferuje większą skalowalność i wydajność dla macierzy Dell Compellent. Natomiast kontrolery Compellent SC8000 - wraz z oprogramowaniem Storage Center 6.3 - mogą zwiększyć nawet o 100% wydajność w typowych zastosowaniach. Dzięki nowej wersji naszego oprogramowania stajemy się także pierwszym dostawcą, który wprowadza rozwiązanie 16Gb Fibre Channel typu end-to-end - począwszy od serwera, przez przełączniki, po pamięć masową - zwiększając dwukrotnie przepustowość i przyspieszając dostęp do najważniejszych danych i aplikacji biznesowych" - przekonuje Bob Fine, dyrektor odpowiedzialny za produkt Dell Compellent. Dell Compellent Storage Center 6.3 w wersji beta będzie dostępny na początku 2013 r., a jej pełna wersja w II kwartale przyszłego roku.

Macierze Dell Compellent zaprojektowane są dla średnich i dużych firm oraz jako platforma do zastosowań typu cloud computing. Oferują automatyczny tiering, zaawansowane możliwości ochrony danych i prostotę w konfiguracji. "Te funkcje - w połączeniu ze skalowalną, modułową architekturą - pozwalają zaktualizować oprogramowanie do przechowywania danych bez dodatkowych wydatków oraz łatwo rozbudowywać istniejące środowisko bez przestojów w pracy" - przekonują przedstawiciele Dell.

Dell Compellent Storage Center 6.3 to nie jedyne nowe oprogramowanie sterujące macierzami tej firmy. Już dziś dostępne jest rozwiązanie Dell PowerVault MD3. Można je integrować z VMware vStorage API for Array Integration (VAAI). Pozwala to odciążyć serwery z zadań związanych z przechowywaniem danych i przenieść je na macierze. Natomiast nowe możliwości thin provisioning pozwalają macierzom na automatyczne przydzielanie przestrzeni dyskowej według aktualnych potrzeb, umożliwiając proste rozbudowywanie potrzebnej pojemności.

Dla bezpieczeństwa danych

Na Dell Storage Forum zaprezentowano także Dell PowerVault DL4000 - stworzone dla małych i średnich firm oraz ich oddziałów - rozwiązanie do backupu. Wykorzystuje ono oprogramowania Dell AppAssure, które zapewnia szybki i kompleksowy backup oraz odzyskiwanie danych. Dzięki 5.5 terabajtom pamięci dyskowej rozwiązanie Dell PowerVault DL4000 pozwala tworzyć kopie migawkowe, korzystać z replikacji, deduplikacji i kompresować dane dla większej efektywności backupu.

Z kolei Quest NetVault Backup 9.0 to nowe oprogramowanie oferujące nowy interfejs graficzny oraz zestaw współdzielonych usług dla łatwiejszego zarządzania i integracji rozwiązań chroniących dane. Pozwala ono średnim i dużym firmom na uproszczenie procesu zabezpieczania danych przy jednoczesnej ochronie najważniejszych aplikacji biznesowych w fizycznych i heterogenicznych środowiskach wirtualnych. Wieloplatformowość oprogramowania NetVault pozwala pracować zarówno ze środowiskami Windows Server 2012, jak i Novell Open Enterprise Server 11. Rozwiązanie to współpracuje także z Hypervisorami Microsoft Hyper-V i VMware vSphere. Do tego rozwiązania dodano także natywną replikację do rozwiązania deduplikacji NetVault SmartDisk. Pozwala to uprościć przechowywanie i odzyskiwanie danych w oddziałach firm. Dell Quest NetVault Backup 9.0 będzie dostępny w grudniu br.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200