Plus z ważnym kamieniem milowym - chodzi o rozwój 5G

Polkomtel przekazał informacje o zwiększeniu pokrycia zasięgiem sieci 5G. Przekroczono ważny próg.

Plus jest jednym z pierwszych operatorów w naszym kraju, który wdrożył sieć 5G. Już w pierwszej połowie 2020 roku z tej technologii można było skorzystać w największych miastach w Polsce, a wydajność 5G dostarczanego przez Plus kilkukrotnie przewyższa możliwości przeciążonej sieci 4G LTE.

Ponad 20 milionów mieszkańców Polski w zasięgu sieci 5G Plusa
Źródło: plus.pl

Ponad 20 milionów mieszkańców Polski w zasięgu sieci 5G Plusa

Źródło: plus.pl

W ciągu ostatnich trzech lat Plus systematycznie rozbudowywał swoją sieć strukturalną o kolejne stacje bazowe kompatybilne z siecią 5G. Aktualnie na terenie całej polski znajduje się około 3500 BTSów kompatybilnych z 5G. Najnowsza sieć komórkowa pokrywa swoim zasięgiem już ponad 1000 miejscowości.

Zobacz również:

  • Powstanie pierwsza podmorska sieć światłowodowa, która połączy ze sobą bezpośrednio Australię z Afryką
  • Niemcy rezygnują z 5G od Huawei. Wyznaczono datę
  • Polska poprawia gotowość do wprowadzenia 5G

Z najnowszych informacji sieci Plus wynika, że pokonano kolejny kamień milowy w rozwoju technologii 5G. Sieć 5G rozwijana przez Plus jest dostępna dla ponad 50% obywateli Polski. Operator informuje, że w zasięgu sieci 5G znajduje się już ponad 20 milionów mieszkańców kraju. Oczywiście mowa o użytkownikach, którzy potencjalnie mogą skorzystać z 5G. Zauważalna część z nich nie posiada numeru w Plusie lub korzysta z urządzeń wyposażonych w modemy 4G LTE.

W chwili obecnej sieć 5G dostarczana przez Plus pozwala na osiągnięcie maksymalnie 600 Mb/s transferu danych podczas pobierania. Według niezależnego badania przeprowadzonego przez SpeedTest.pl z okazji zwiększenia liczby nadajników 5G w Plusie, zielony operator oferuje najszybszą sieć komórkową w naszym kraju.

Z 5G w Plusie mogą skorzystać wszyscy klienci sieci, którzy posiadają aktywny numer oraz urządzenie wyposażone w modem 5G.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200