“Plug-n-Hack” (Mozilla) zapewni przeglądarkom większe bezpieczeństwo

Mozilla pracuje nad protokołem, dzięki któremu przeglądarki będą mogły lepiej współpracować z narzędziami bezpieczeństwa. Obecnie nie jest to proste i mniej doświadczonym użytkownikom sprawia sporo kłopotów, dlatego firma proponuje standard "Plug-n-Hack", dzięki któremu przeglądarki będą się integrować automatycznie z takimi narzędziami.

Jeśli użytkownik chce obecnie przechwytywać ruch HTTPS, musi najpierw skonfigurować w odpowiedni sposób połączenie proxy używane przez narzędzie bezpieczeństwa oraz samą przeglądarkę, a następnie zaimportować, potrzebny temu narzędziu certyfikat SSL. Wystarczy iż jedna z tych czynności zostanie wykonana nieprawidłowo, a przeglądarka odmówi nam posłuszeństwa i nie będzie się łączyć z wybieranymi przez nas witrynami.

Dzięki standardowi “Plug-n-Hack” narzędzia bezpieczeństwa będą same określać, jakie funkcjonalności wspierają, dlatego przeglądarka sprawdzi najpierw czy jej to odpowiada i czy jest na to przygotowana, a następnie będzie się mogła z takim narzędziem integrować automatycznie, nie wymagając od użytkownika żadnej aktywności.

Zobacz również:

  • Historia aktualizacji Windowsa 11 - najważniejsze zmiany dla biznesu
  • Najlepsze przeglądarki sieciowe dla biznesu - jaki program wybrać?
  • Firefox zapewni o wiele lepszą prywatność

Firma informuje, że protokół w wersji dedykowanej dla przeglądarki Firefox jest już dostępny w ramach Mozilla Public License 2.0 i użytkownicy mogą go wprowadzać do komercyjnych produktów bezpłatnie. Mozilla pracuje już nad kolejnym usprawnieniem, które ma polegać nad tym, iż to same przeglądarki będą rozsyłać specjalne informacje, powiadamiając w ten sposób narzędzia bezpieczeństwa, jakie opcje w tym obszarze wspierają.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200