Plotki o Windows 9 zablokują migrację do "ósemki"?

Wedle nieoficjalnych informacji kolejna wersja Windows (Windows 9) ma się pojawić już w przyszłym roku – zdaniem ekspertów, może to sprawić, że wiele firm w ogóle nie zdecyduje się na migrację do Windows 8. Specjaliści tłumaczą, że na razie korporacje, które wciąż korzystają np. z Windows XP, nie mają tak naprawdę bezdyskusyjnego powodu do aktualizacji OS-u do wersji nr 8.

Pojawiające się coraz częściej informacje o tym, że w ciągu kilkunastu miesięcy może pojawić się następca Windows 9 jeszcze bardziej komplikują i tak niełatwą sytuację Microsoftu, który od pewnego czasu bezskutecznie próbuje przekonać użytkowników biznesowych do instalowania Windows 8.

"Koncern chciałby masowej migracji do Windows 8 – niestety, na razie to nie następuje, a sugestie, że wersja nr 9 jest tuż za rogiem, też nie poprawiają sytuacji. Wydaje się, że użytkownicy nie postąpią zgodnie z oczekiwaniami koncernu; myślę, że najbardziej realnym scenariuszem dla firm chcących zmodernizować komputery pracujące obecnie pod kontrolą Windows XP będzie zainstalowanie Windows 7" – komentuje Shawn Allaway, szef firmy Converter Technology, specjalizującej się w wspieraniu procesu migracji oprogramowania w firmach.

Zobacz również:

  • Chmura obliczeniowa i usługi jej towarzyszące. Doradztwo, migracja, zarządzanie.

Allaway tłumaczy, że Windows 7 jest dla firm rozsądnym rozwiązaniem – da im przez najbliższe lata komfort pracy z regularnie aktualizowanym oprogramowaniem (Win7 ma być aktualizowany do stycznia 2020 r.) i odwlecze moment, w którym trzeba będzie podjąć decyzję o zainstalowaniu którejś z nowych wersji Windows (z zupełnie zmodernizowanym interfejsem).

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200