Pliki CAD bez CAD

Autodesk Volo View umożliwia przeglądanie i redagowanie plików utworzonych w AutoCAD bez konieczności posiadania tego pakietu.

System 3000, specjalizowany dystrybutor rozwiązań z dziedziny CAD/GIS, oferuje przeglądarkę Autodesk VoloView. Wielu użytkowników, w szczególności osoby zatwierdzające lub konsultujące projekt, nie potrzebują pełnego pakietu oprogramowania CAD, a jedynie przeglądarki plików utworzonych w tych systemach. Dla nich wprowadzono na rynek przeglądarkę plików zapisanych w formacie DWG, DWF, DXF. Aplikacja ta umożliwia przeglądanie plików utworzonych w systemie AutoCAD oraz nanoszenie zmian, uwag i komentarzy do rysunku w trybie RedLine. Tryb ten pozwala na wprowadzanie zmian na rysunku bez ingerencji w plik źródłowy DWG lub DXF. Autodesk VoloView posiada proste narzędzia do wprowadzenia zmian, między innymi funkcję precyzyjnego rysowania, funkcję SNAP, zarządzanie widocznością warstw, pomiary parametrów fizycznych obiektów. Kod aplikacji obsługujący plotowanie rysunków jest zaczerpnięty wprost z systemu AutoCAD 2000, co upraszcza drukowanie. Aplikacja posiada funkcję przełączania się pomiędzy zdefiniowanymi w AutoCAD widokami dokumentu, arkuszami wydruku stworzonymi w programie macierzystym plików i narzędzia ułatwiające kompozycje arkusza wydruku: zoom w czasie rzeczywistym, 3D Orbit i „przesuń”.

Sugerowana cena detaliczna aplikacji to 195 euro.

Szczegółowe informacje: www.system3000.com.pl

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200