PlayStation Phone sfilmowany

Kiedy Sony oficjalnie zapowie PlayStation Phone? W sieci pojawiły się przyzwoitej jakości pliki wideo, na których można obejrzeć urządzenie w trakcie pracy. Mimo to, japońska firma wciąż nie potwierdza, że ono istnieje.

Dziś Mikołajkia, a w Sieci właśnie pojawiły się dwa krótkie pliki wideo, prezentujące znakomity prezent dla wielbicieli elektronicznej rozrywki i telefonii komórkowej. Zobaczymy na nich PlayStation Phone, o którym plotkowano od kilku tygodni. Urządzenie wygląda identycznie, jak to, które pokazywano na kiepskiej jakości fotkach, które okrążyły sieć w październiku.

Z materiałów filmowych można się dowiedzieć kilku interesujących rzeczy na temat tego sprzętu. Wiadomo już, że działa ono pod kontrolą Androida (wersja 2.3 - Gingerbread) i prawie na pewno otrzymało nazwę Zeus Z1. Znajdziemy w nim wysuwany panel, na którym umieszczono "krzyżak" służący do sterowania postaciami czy pojazdami w grach oraz przyciski znane z kontrolerów do klasycznych konsol Sony (oraz klawisze Start i Select). Samych gier niestety nie można zobaczyć w akcji, choć w filmach pokazano, że będziemy je uruchamiać z poziomu dodatkowej aplikacji. Wzrok przykuwa też grubość urządzenia, aparat fotograficzny oraz przyciski na "ramionach" telefonu.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że PlayStation Phone zostanie zapowiedziane w lutym przyszłego roku w trakcie Mobile World Congress. Nie podpisując umowy na świadczenie usług telekomunikacyjnych mamy za nie zapłacić około pięciuset dolarów. Prawdopodobnie zostanie do niego dołączone pięć gier.

Materiały wideo prezentujące urządzenie można zobaczyć poniżej.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200