PlayStation 3 - 50 milionów sprzedanych egzemplarzy

Firma Sony poinformowała, że sprzedaż jej flagowej konsoli osiągnęła już poziom 50 milionów sztuk. Warto zaznaczyć, że liczba ta dotyczy egzemplarzy jakie trafiły do sklepów. Nie wiemy więc dokładnie ile z nich zostało zakupionych przez klientów.

Sony poinformowało niedawno o osiągnięciu poziomu 50 milionów sprzedanych sztuk konsoli PlayStation 3. Do tego dochodzą także nienajgorsze informacje dotyczące urządzenia PlayStation Move (8 milionów). Przypomnijmy również, że w grudniu zeszłego roku, japoński producent informował o 480 milionach sztuk aplikacji sprzedanych na PS3 - szefostwo Sony ma więc wiele powodów do radości.

Przypomnijmy, że w styczniu tego roku także Microsoft informował o sprzedaży 50 milionów sztuk konsoli Xbox 360 (sprzęt giganta z Redmond miał jednak swoją premierę rok wcześniej niż urządzenie wyprodukowane przez Sony). Co ciekawe, Nintendo Wii pułap 50 milionów osiągnęło już dwa lata temu (data premiery to rok 2006, tak samo jak PS3).

Zobacz również:

  • Intel sprzedaje swoje kolejne udziały w spółce IMS

Nadal dla wszystkich trzech wymienionych wyżej konsol nowej generacji, niedoścignionym wzorem pozostaje PlayStation 2, które od roku 2000 sprzedało się w liczbie 150 milionów sztuk.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200