Płatna weryfikacja kont dociera do Facebooka oraz Instagrama

Meta zdecydowała się na uruchomienie płatnej weryfikacji kont w usługach Facebook i Instagram na terenie Stanów Zjednoczonych.

W zeszłym miesiącu Meta rozpoczęła testowanie płatnych subskrypcji na terytorium Australii oraz Nowej Zelandii. Aktualnie trwa wdrożenie rozwiązania na kontach użytkowników ze Stanów Zjednoczonych.

Płatna weryfikacja Meta Verified dociera do Stanów Zjednoczonych
Źródło: Timothy Hales Bennett / Unsplash

Płatna weryfikacja Meta Verified dociera do Stanów Zjednoczonych

Źródło: Timothy Hales Bennett / Unsplash

Rozwiązanie Meta Verified zostało uruchomione w Stanach Zjednoczonych w piątek - 17 marca 2023 roku. O aktywacji usługi poinformował sam prezes Meta - Mark Zuckerberg podczas oficjalnej transmisji z wykorzystaniem Instagrama.

Zobacz również:

  • Trendy w e-commerce 2024
  • LinkedIn niczym TikTok? Portal testuje nowe formaty
  • Meta będzie znakować szkodliwe treści generowane przez AI

Osoby, które zdecydują się na rejestrację w Meta Verified otrzymają zweryfikowaną odznakę, ochronę przed podszywaniem się pod konto oraz bezpośredni, szybszy dostęp do wsparcia technicznego.

Meta Verified kosztuje 15 dolarów miesięcznie w przypadku aktywacji poprzez urządzenie mobilne z Androidem lub iOS. Alternatywnie można skorzystać z aktywację poprzez stronę internetową - wtedy subskrypcja kosztuje 12 dolarów. Różne ceny związane są z prowizjami pobieranymi z Google Play Store oraz Apple App Store.

Członkowie ze Stanów Zjednoczonych, którzy zdecydują się na aktywację usługi Meta Verified uzyskają również dostęp do eksluzywnych naklejek do wykorzystania na Facebooku oraz Instagram Stories. Meta oferuje również 100 gwiazdek miesięcznie, które można przekazywać na rzecz ulubionych twórców. Dla kont z Australii oraz Nowej Zelandii Meta Verified zapewnia również lepszą widoczność w mediach społecznościowych, ale portal nie podjął jeszcze decyzji o rozszerzeniu tej funkcji na inne regiony świata.

Meta Verified jest bezpośrednią odpowiedzią na Twitter Blue.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200