Platinum na Windows

Pepsi General Bottlers będzie pierwszym użytkownikiem aplikacji Platinum SQL.

Pepsi General Bottlers będzie pierwszym użytkownikiem aplikacji Platinum .

Dotychczas oprogramowanie Platinum Software, wdrażane przez krakowską firmę Qumak International, było dostępne dla środowiska DOS i pracowało w sieciach Novell NetWare. Pierwszą wersję aplikacji finansowo-księgowej amerykańskiej firmy przeznaczoną dla systemu operacyjnego Windows NT zaprezentowano w ubiegłym tygodniu w Warszawie. Polska edycja tego systemu współpracuje z bazą danych Betrive, która stanowi standard w sieciach NetWare. Przedstawiciele Qumaka zapowiedzieli, że trwają prace polonizacyjne nad drugą w ofercie Platinum Software aplikacją finansową - Platinum SQL - która ma współpracować z bazodanowym systemem Microsoftu SQL Server. Część z firm, które już zaimplementowały starsze wersje oprogramowania, zdecydowała się przejść na jedną z nowych wersji, pracujących pod kontrolą Windows.

Sprzedano już pierwszą licencję na Platinum SQL. Oprogramowanie to zostanie wdrożone w Pepsi-General Bottlers Sp. z o.o., która wykorzystuje wcześniejszą wersję systemu. Jak powiedzieli przedstawiciele Qumaka, do końca roku spodziewają się podpisania drugiego kontraktu.

Oprócz Platinum w ofercie krakowskiej spółki znajduje się także system do zarządzania produkcją, MMRP, amerykańskiej Micro MRP. Jak powiedział Jan Goliński, dyrektor Qumak International, prowadzone są rozmowy z dwoma producentami systemów klasy MRP II dla większych przedsiębiorstw, które od połowy przyszłego roku firma ta będzie oferowała swoim klientom. Kontrakt zostanie podpisany najprawdopodobniej w pierwszym kwartale 1998 r. Na razie dyrektor Qumaka nie chciał zdradzić nazw obu producentów.


TOP 200