Platforma cloud open source skomercjalizowana przez swoich twórców

Twórcy platformy open source Eucalyptus, zaprojektowanej do budowania prywatnych clouds, utworzyli firmę, która ma sprzedawać produkty oparte na tym oprogramowaniu.

Eucalyptus Systems ma zająć się sprzedażą produktów klasy enterprise, opartych na projekcie Eucalyptus i zaprojektowanych do agregacji serwerów, pamięci i infrastruktury sieciowej w "chmurę", która ma zapewniać adaptację do potrzeb użytkownika końcowego i samoobsługowe wyposażanie (self-provisioning). Eucalyptus obsługuje takie same API jak publiczna cloud i jest kompatybilna z infrastrukturą Amazon Web Services, pozwalając użytkownikom wdrażać hybrydowe cloud składające się z zasobów wewnętrznych i zewnętrznych.

Eucalyptus Systems ma siedmiu założycieli, w tym dwóch profesorów z Uniwersytetu Kalifornijskiego - Woody Rollins i Rich Wolski - którzy w roku 2007 utworzyli grupę do opracowania projektu Eucalyptus.

Zobacz również:

Oprogramowanie Eucalyptus nadal jest dostępne do bezpłatnego sprowadzania z oddzielnej witryny, którą obsługuje Wolski jako szef projektu open source.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200