Platforma Red Hat w chmurze Oracle

Firmy Red Hat i Oracle ogłosiły rozszerzenie współpracy, aby zaoferować klientom większy wybór we wdrażaniu aplikacji w Oracle Cloud Infrastructure (OCI). W ramach partnerstwa Red Hat OpenShift będzie obsługiwany i certyfikowany do działania w infrastrukturze OCI.

fot. Pixabay

Red Hat OpenShift on OCI będzie obsługiwany dla instalacji zarządzanych przez klientów przy użyciu certyfikowanych konfiguracji Red Hat OpenShift Platform Plus, Red Hat OpenShift Container Platform i Red Hat OpenShift Kubernetes Engine, które działają na maszynach wirtualnych OCI Compute i instancjach bare metal (dedykowane komputery fizyczne). Umożliwi to klientom instalowanie i uruchamianie obciążeń na Red Hat OpenShift w OCI przy zachowaniu pewności, że są one testowane, certyfikowane i obsługiwane zarówno przez Oracle, jak i Red Hat. Klienci korzystający z Red Hat OpenShift w swoich lokalnych centrach danych będą mogli łatwiej przenosić te środowiska do OCI. Aby pomóc w rozwiązywaniu potencjalnych problemów, transparentna umowa o wspólnym wsparciu umożliwia klientom kontakt zarówno z działem wsparcia Red Hat, jak i Oracle.

Klienci mogą zdecydować się na uruchomienie swojego środowiska Red Hat OpenShift w OCI z lokalizacji, która najlepiej spełnia ich potrzeby w zakresie zgodności z przepisami, wydajności i efektywności kosztowej. Elastyczność ta jest szczególnie istotna dla firm działających w branżach o złożonych środowiskach regulacyjnych, takich jak telekomunikacja, finanse, opieka zdrowotna, a także tych działających w wielu obszarach jurysdykcji.

Zobacz również:

  • Większa wydajność nie oznacza większego TCO
  • Red Hat uruchomił portal ułatwiający projektowanie aplikacji
  • Intel i ARM będą razem rozwijać mobilne układy scalone

Certyfikacja i wsparcie dla Red Hat OpenShift na OCI będzie bazować na dostępnym rozwiązaniu Red Hat Enterprise Linux, działającym na OCI jako obsługiwany system operacyjny. Red Hat Enterprise Linux, oprócz elastycznych maszyn wirtualnych OCI, jest również certyfikowany do obsługi obciążeń na serwerach bare metal OCI i Oracle VMware Cloud Solution.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200